3. Литекс спря 11-годишната суша в Стара Загора (СНИМКИ+ВИДЕО)

Литекс спря 11-годишната суша в Стара Загора (СНИМКИ+ВИДЕО)

„Оранжевите“ се наложиха с 3:2 над Берое в страхотен мач под Аязмото

Отборът на Литекс победи Берое с 3:2 и сложи край на 11-годишната си серията без победа над „зелено-белите“ в Стара Загора. Двубоят бе един от наистина класните по нашите терени, не само заради петте гола, но и заради двуострата игра и класните изпълнения.

Симеон Славчев отбеляза два гола за гостите, а един добави Петър Златинов. Венци Христов вкара и Елио Ронкато бяха голмайсторите за Берое.

Гостите от Литекс поведоха още в петата минута с изключително попадение на Симеон Славчев. Футболистът на ловчанлии се нагърби с изпълнението на пряк свободен удар и от около 20 метра намери горния десен ъгъл на Караджов, който успя да докосне топката, но недостатъчно, за да предотврати попадението във вратата си.

Последваха нови положения и пред двете врати. Първо – Джордан имаше възможност да удвои преднината на Литекс, но ударът му с глава мина на сантиметри от дясната греда на Караджов. След това Ронкато пробва акробатично изпълнение с гръб към вратата на гостите, но прехвърли вратата.

В 28-ата минута Венци Христов изравни след детинска грешка в отбраната на „оранжевите“. Вратарят – Евгени Александров, и Николай Бодуров не се разбраха кой да играе с топката, нападателят на Берое се възползва и от минимален ъгъл отбеляза в опразнената врата.
Само седем минути по-късно обаче Литекс си върна преднината от един гол. Джордан стреля силно извън наказателното поле, Караджов не бе убедителен при боксирането на топката, която попадна в Симеон Славчев и той с удар от не повече от 10 метра разстреля стража на домакините.

Литекс започна по-добре и втората част и в 52-рата минута възпитаниците на Златомир Загорчич отбелязаха и трето попадение. Петър Златинов пусна много добро подаван, Джордан пропусна топката и тя достигна до Симеон Славчев. Полузащитникът на предна и с техничен удар преодоля Караджов за трети път.

След третото попадение „оранжевите“ имаха възможност и за четвърто. Александър Цветков бе оставен сам на границата на наказателното поле, футболистът на Литекс стреля опасно, но Караджов се справи.
Домакините обаче не се отказаха да търсят нещо в двубоя. В 83-тата минута Иван Горанов проби по дясното крило, центрира, няколко футболисти се разминаха с топката. Тя попадна в Елио Мартинс, който от границата на малкото наказателно поле заби кълбото под гредата за 2:3.

След успеха, отборът на Литекс се изкачи до второто място в класирането, на три точки зад лидера - Лудогорец. Берое остава на 10-тата позиция с 12 точки.