3. Литекс стъпи накриво и в Монтана

Литекс стъпи накриво и в Монтана

Ловчанлии завършиха мача с 9 човека след червени картони на Галато и Сандриньо

Лидерът във временното класиране на родната „А” група Литекс направи нова грешна стъпка към спечелването на титлата, след като не успя да победи Монтана, завършвайки наравно 0:0. Срещата се игра на стадион „Огоста” и бе от програмата на 19-ия кръг на групата на майсторите. След футболната лекция срещу шампиона Левски миналата седмица, днес „оранжевите” бяха далеч от класата, която показаха срещу „сините” и така не съумяха да спечелят и второто си гостуване от началото на пролетния полусезон. „Оранжевите” обаче доиграха двубоя с 9 човека, след като червени картони получиха Галато и Сандриньо.

Двубоят започна с натиск на Монтана, който доведе до няколко ъглови удара, но от тях не излезе нищо опасно за Галато. След първите 5 минути Литекс изравни играта и погледна към вратата на Иванов. В 6-та минута Дока намери Занев на границата на наказателното поле, вторият стреля, но стражът на домакините спаси.

Няколко минути по-късно Янев центрира опасно от фаул, Николов засече, но много слабо и кълбото бе изчистено от бранител на Монтана. В 11-ата минута Венцеслав Иванов пробра късмета си от фаул, ала кълбото попадна право в прегръдката на Галато.

След това положение темпото на игра спадна сериозно и следващият точен изстрел в една от двете врати дойде чак в 31-ата минута, когато Дока финтира добре двама играчи на домакините и стреля извън границата на наказателното поле, но Иванов се разтегна добре и спаси.

Така дойде 43-ата минута, когато Луис Едуардо изпревари Барт и Николов пред наказателното им поле, шутира с десния крак, но Галато бе излязъл извън пределите на полето си и кълбото срещна ръцете му. Заради това реферът Станислав Тодоров се принуди да му покаже директен червен картон и така ловчанлии останаха на терена с човек по-малко.

До края на полувремето не се случи нищо по-интересно и така Монтана и Литекс се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част започна много равностойно като в началото и двата тима не рискуваха с масирани атаки към противниковата врата. Първата добра възможност дойде пред тима на Литекс в 53-ата минута, когато Янев би пряк свободен удар от добра позиция, но стражът на домакините бе на мястото си и спаси. В 60-ата Ивелин Попов навлезе добре в наказателното поле на Монтана, стреля опасно, но кълбото премина вдясно от вратата на Иванов.

Няколко минути по-късно отново Попов опита да тормози стража на Монтана, след като шутира от воле от дъгата на наказателното поле, но топката премина високо над вратата. Именно капитанът на ловчанлии пропусна най-чистото положение за своите в мача в 67-ата минута, когато открадна топката от защитата на Монтана и остана очи в очи с Иванов, но шутът му с десния крак бе спасен от стража на домакините.

Така дойде 75-ата минута, когато Литекс остана с девет човека на терена, след като Сандриньо получи втори жълт картон за груб фаул срещу Луис Едуардо.

До края на мача Монтана опита хаотичен натиск, но нито домакините, нито Литекс вкараха гол и така двубоят завърши наравно 0:0.

Лиъм Купър стана №1 по заплата за всички времена

Септември с нова победа, прати Хебър на дъното (ВИДЕО)

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА