3. Литекс стартира предсезонните контроли с 3:2 над Омония

Литекс стартира предсезонните контроли с 3:2 над Омония

Нападателят Бьорн Йонсен с хеттрик срещу тима на Кристовао Рамос, Менди и Шеридан

Литекс започна с победа предсезонните контроли.

„Оранжевите” записаха престижен успех с 3:2 над четвъртия в кипърското първенство Омония.

С хеттрик в проверката блесна нападателят Бьорн Йонсен.

Ловчанлии поведоха с неговите попадения до 3:0, а едва след почивката тимът от Никозия успя да намали.

Наставникът Красимир Балъков пусна в игра през второто полувреме половин дузина младоци, като по този начин средната възраст в тима падна под 20 години.

Ловчанлии излязоха без националните си състезатели, някои от легионерите, както и възстановяващите се от травми футболисти.

В състава на кипърците пък личаха добре познати имена, минали през родната „А“ група като Джаксън Менди, Кристовао Рамос и Килиан Шеридан.

„Оранжевите” ликуваха още в първата минута. С плътен шут от 20-ина метра Бьорн Йонсен оплете топката в мрежата за 1:0. В 26-та минута норвежецът покачи резултата с малко куриозен гол. Той пресира стража Константинос, който изчисти в тялото на нападателя и тя се озова във вратата за 0:2. Малко след това Красимир Станоев опита силата на удара си от далечна дистанция, но коженото кълбо профуча над напречната греда.

В 35-та минута Милчо Ангелов се освободи технично в наказателното поле, но Константинос показа рефлекс и спаси. В самия край на полувремето вратарят на Омония се намеси успешно при добра атака на оранжевите, парирайки шут от близо на младока Александър Георгиев.

Литекс започна мотивирано и след почивката, а в 49-та минута авансът на ловчанлии стана класически след нов гол на Йонсен. Снажният таран получи топката пред пенала и вкара за 0:3. В ответната атака обаче кипърците намалиха с попадение на Рушияс, възползвал се от грешка на Алекс Конов.

В 72-та минути Рушияс завърши хладнокръвно опасна атака за Омония, довеждайки резултата до 2:3. Литекс отвърна с топовен шут на Тонислав Йорданов покрай сглобката на вратата.

В 89-та минута ловчанлии организираха отлична акция, която Реян Даскалов завърши с удар в напречния стълб.

Контролата се игра на спортен к-с Царско село пред 250 зрители, а главен съдия бе Георги Кабаков.

Стартови състави:

Омония: Константинос, Деметриу, Винсент, Рамос, Гравенберг, Економидес, Маргаса, Менди, Капеларис, Иван (Рушият, Панайоту, Лобжанидзе, Шембри, Кономис);

Литекс: Баривиера, Стр. Попов, Божиков, Рафа, Горанов, Станоев, Руменов, Десподов, Ал. Георгиев, Ангелов, Йонсен (Конов, Митов, Йорданов, Петров, Даскалов, Здравчев);

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч