3. Литекс трудно стигна до точката срещу 10 от Берое (ВИДЕО+СНИМКИ)

Литекс трудно стигна до точката срещу 10 от Берое (ВИДЕО+СНИМКИ)

Червен картон, дузпа и късен гол белязаха двубоя в Ловеч

Литекс и Берое завърши при равенство 1:1 в двубой от 25-ия кръг на А група. Двубоят се проведе на градския стадион в Ловеч. Голмайстор за заралии стана Георги Андонов, който се разписа от дузпа през второто полувреме. За „оранжевите” точен бе влезлият като резерва Георги Минчев 7 минути преди края на редовното време.

Гостите от Стара Загора играха почти през цялото време с човек по-малко, след като в 7-ата минута Благой Макенджиев получи директен червен картон. Въпреки това отборът на Петър Хубчев създаде повечето опасности в срещата.

Двубоят бе изгледан от селекционера на националния отбор на България Ивайло Петев.

С този тази точка Литекс има 44 точки на третото място, а Берое – 40 на петото.

Още в началните мигове на срещата двата отбора дадоха заявка за открит и атакуващ футбол. В 5-ата минута Зехеров навлезе в наказателното поле, но там Васил Божиков наруши неговия баланс и футболистът на Берое падна на тревата. Главният съдия остане безмълвен, което предизвика реакция от щаба на заралии.

Още в 7-ата минута обаче отборът на треньора Петър Хубчев получи тежък удар. Тогава вратарят на гостите от Стара Загора Благой Макенджиев получи директен червен картон. Футболистът на Литекс Кристиян Малинов бе изведен от Бьорн Маарс Йонсен, Макенджиев излезе да го посрещна, но закъсня с шпагата и извърши нарушение точно пред наказателното поле. При тази ситуация съдията Вихрен Манев не се замисли и вдигна червения цвят.

След това домакините от Литекс започнаха да владеят повече топката, но въпреки численото си преимущество „оранжевите” много трудно стигаха до голови положения. Отборът на Берое се мобилизира и защита действаха стабилно, затваряйки всички свободни пространства. Страхил Попов и Пауло Регула опитаха късмета си с удари от дистанция, но без успех. Никола Колев също стреля извън наказателното поле, но прати топката над горната греда.

Добавеното време на първата част бе пет минути и в този период заралии създадоха няколко опасности пред Винисиус, след които можеха да съжаляват, че не водят в резултата. Първо Владимир Зафиров получи топката в наказателното поле от Зехиров и с техничен удар с гръб към вратата оправи много коварен удар, пращайки топката точно под горната греда. Вратарят на ловчанлии изби с една ръка. Малко след това Андонов получи топката в наказателното поле, финтира защитник, но се забави с удара и вратаря се намеси решително.

През втората част Берое продължи да играе организирано в защита и да търси своите шансове. Домакините все така изпитваха трудности пред наказателното поле на заралии. Те отново бяха много близо до това да открият резултата в 58-ата минута. Тогава Георги Костадинов извършим шокиращ пропуск. Керкар центрира от ъглов удар, вратарят и защитник се разминаха с топката, но на Костадинов не успя да намери очертанията от около метър-два.

В 62-ата минута драмата в Ловеч стана пълна. Гостите от Стара Загора получиха възможността да изпълнят дузпа. Игор Джоман нахлу в наказателното поле, Гълъбов направи шпагат, игра с топката, но и препъна футболиста на Берое и това даде основание на Вихрен Манев да посочи бялата точка. При това положение имаше няколко футболисти в близост до топката. Капитанът Георги Андонов се нагърби с изпълнението на наказателния удар. Той шутира силно с левия крак право в центъра на вратата – без шанс за Винисисус.

След това отборът на Литекс хвърли  всички сили в атака и в крайна сметка усилията им дадоха резултат. В 83-ата минута топката бе центрирана към далечна греда, там Асприля игра, като увлече вратаря със себе си, с глава отклони към Минчев, който сам срещу опразнената врата не сгреши, оформяйки крайното 1:1.