3. Литекс унижи Локо с 5:0 насред Пловдив и е в пол-позишън за второто място (ВИДЕО)

Джордан се изравни с Камбуров на върха в голмайсторската листа след две попадения на "Лаута", Цветанов също се разписа на два пъти

Литекс вкара за втори път пет гола на Локомотив в Пловдив през този сезон. След като ги удариха с 5:2 в края на миналата година, днес „оранжевите” отново забиха 5 във вратата на „смърфовете”, като не допуснаха нито един в своята. С по два гола на Цветанов и Джордан и един на Славчев „оранжевите” на Йешич изместиха ЦСКА от второто място и победа срещу Левски у дома в последния кръг ще ги окичи със сребърните медали. „Червените” извъртяха 0:0 също в Пловдив, но срещу Ботев и останаха на точка зад ловчанлии.

В тягостната обстановка, каквато създаваха празните трибуни, се започна в спокойно темпо. Постепенно Литекс установи превес и започна да реди положение след положение. Вратарят на домакините Йордан Господинов запази вратата си суха до 23-ата минута, когато логичното се случи. Ловчанлии откриха резултата с гол на Момчил Цветанов, който вкара на добавка отбит от гредата удар с глава на Джордан.

Последният заби за втори път след десетина минути, но съдиите решиха, че има нарушение на подалия му Симеон Славчев срещу бранителя Ангел Грънчов. 2:0 все пак стана в 38-ата минута, когато безпомощността на Локомотив лъсна с пълна сила. Балонно центриране на Том бе проспано от защитата в черно-бяло, включително от вратаря Господинов. Цветанов настигна топката на аутлинията и я сервира за Джордан, който удвои.

Така, в тренировъчно темпо Литекс се оттегли на почивка с аванс от два гола, докато юношите на Локомотив показаха, че не са готови за големите мачове.

На почивката треньорът на „смърфовете” Сашо Станков пусна Илиадис на мястото на Трифонов.

Литекс обаче продължи да прави каквото си иска с Локомотив и след подновяването на играта. 3:0 стана в 50-ата минута с 20-ия гол на Джордан през сезона. С точен удар от около точката на дузпата колумбиецът се изравни с Мартин Камбуров на върха на голмайсторската листа.

Том пропусна чисто положение преди да асистира за втория гол на Момчил Цветанов в мача. Той падна в 55-ата минута, като крилото необяснимо бе оставен непокрит пред вратарското поле, откъдето отбеляза за 4:0.

5:0 направи Симеон Славчев четири минути по-късно с хубав шут от движение в долния ъгъл, като най-вече Том и Цветанов бяха в основата на попадението.

Разгромът намали оборотите в следващите минути. В 70-ата минута резервата Асприля също опита да запише името си сред голмайсторите, но плътният му удар срещна страничната греда.

Така, Литекс записа четири победи над Локомотив през сезона (2:1, 5:2, 3:0 и 5:0) и събра 72 точки с 21-ия си успех. Локомотив остана със своите 49 точки и ще завърши кампанията си в елита на 7-ото място.