3. Литекс вкара 5 и изпусна цял куп като домакин на Пирин (ГД)

Литекс вкара 5 и изпусна цял куп като домакин на Пирин (ГД)

Домакините демонстрираха познатата липса на концентрация пред гола, но успяха и да реализират достатъчно попадения за разгром

Отборът на Литекс спечели много убедително домакинството си на Пирин (Гоце Делчев) в сблъсък от 13 кръг на "А' група. Ловчанлии започнаха колебливо в първия половин час, но след изтичането му бяха пълен господар на терена и можеха да се поздравят с доста по-разгромен резултат от крайното 5:0. Попаденията за състава на Христо Стоичков през първата част отбелязаха Армандо Ваюши, както и Исмаил Иса. През второто полувреме Иса вкара още един, Георги Миланов изпусна дузпа, а резервите Галин Иванов и Герасим Заков също се разписаха за разгромното 5:0.

Двубоят в Ловеч бе с изключително ниска посещаемост, като може би не повече от 200 човека дойдоха на съоръжението да изгледат победата на домакините. Гостите от Пирин бяха подкрепяни от своя агитка, която обаче не успя да ги надъха достатъчно, че да вземат поне точка днес.

В 17-та минута Славчев от Литекс стреля от границата на наказателното поле на гостите, но без успех. След сравнително спокоен половин час дойде и най-сериозният момент в мача. В 32-та минута нападателят Исмаил Иса направи просто непростим пропуск на празна врата. Георги Миланов построи цялата атака и остана очи в очи със стража Абдиков, но пусна към Иса, който от чиста позиция стреля в аут.

Все пак домакините излязоха напред в резултата само секунди по-късно. Жоро Миланов пусна подаване по десния фланг за Армандо Ваюши, който успя да нахлуе остро и да стреля технично, за да открие за 1:0.

В 39-та минута пък играчът на 11 кръг на „А“ група Иса покачи резултата на 2:0 след чудесен пробив и центриране от страна на Антон Недялков. Голаджията отново беше в центъра на събитията и непосредствено преди края на полувремето, когато  сам срещу вратаря Абдиков  не успя да го преодолее. Само няколко минути по-рано пък Момчил Цветанов бе нацелил горната греда на вратата на тима от Гоце Делчев.

Второто полувреме започна по-силно за домакините, като в 50-та минута Исмаил Иса пробва да вкара от въздуха след добро центриране на Цветков, но кълбото прелетя на сантиметри покрай целта. В 52-та минута интригата на стадиона в Ловеч, доколкото имаше такава, бе напълно заличена. Преднината на домакините се превърна в класическа, като Исмаил Иса реализира втория си гол днес. Той бе на далечната греда при центрирана топка от фаул, изпълнен от Момчил Цветанов, и от няколко метра с глава не сбърка – 3:0.

Около 20 минути преди края на редовното време домакините получиха и правото да изпълнят дузпа след като играч на гостите игра с ръка в собственото си наказателно поле. Георги Миланов застана зад топката, но ударът му от 11-метровия наказателен удар бе спасен от стража Абдиков, който днес направи страхотен мач, макар и да допусна цели 3 гола във вратата си. Резервата Томи Костадинов бе близо до отбитата топка, но не успя да вкара от добавка за 4:0.

В 84-та минута влезлият като резерва Галин Иванов се разписа след центриране отляво на изключително активния Георги Миланов. Секунди по-късно друга резерва - Герасим Заков, вкара красив гол с прехвърлящ удар след подаване на Симеон Славчев. С изпуснатата дузпа и куп други пропуски Литекс успя да разгроми съперника си с 5:0.

Равносметка: ЦСКА с рекордна селекция

Лиъм Купър стана №1 по заплата за всички времена

НА ЖИВО: Хебър - Септември Сф 0:1

"Зелените" с човек по-малко, гледайте мача тук...

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза