3. Литекс вкара само един на Рудар (видео)

Литекс вкара само един на Рудар (видео)

Шампионите не успяха да запишат убедителен успех пред 4500 зрители на градския стадион в Ловеч

Шампионът на България Литекс започна похода си към групите на Шампионската лига с минимален успех над Рудар (Плевля).

Възпитаниците на Ангел Червенков стигнаха само до 1:0 пред 4500 зрители на обновения градския стадион в Ловеч след ранно попадение на капитана Ивелин Попов. „Оранжевите” не успяха да стигнат до убедителен успех в мача след страхотни пропуски на Вилфред Нифлор, Дока и новото попълнение Флорин Брату.

Първият мач от втория предварителен кръг на Шампионската лига между българския и черногорския шампион завърши с победа за ловчанлии. Предстои тежък мач реванш за българския отбор следващата седмица.

Очакваше се Дока Мадурейра да не е в стартовия състав на ловчанлии, тъй като страдаше от контузия, но Ангел Червенков решил да заложи на него от първата минута. „Оранжевите” започнаха силно двубоя и Нифлор бе близо до гола в първите минути.

В 8-ата резултатът бе открит. Дока подаде с пета към Занев, той центрира отлично в пеналта и Попов с глава от почти нулев ъгъл прехвърли вратаря на Рудар за 1:0. Поредно красиво попадение не капитана.

Последваха още добри изяви на домакините. Шутове на Дока и Сандриньо обаче минаха покрай целта. В 27-ата минута гредата спаси черногорците. След центриране от ъглов удар, Нифлор стреля с глава, но Раданович успява да отклони топката, която след това среща горната греда. Отново французинът бе близо до попадението, но останал очи в очи с Раданович не успа да го преодолее.

В 38-ата минута комбинацията Занев-Попов се повтори, но този път стражът на Рудар отрази блестящо удара с глава на Ивелин. В даденото от съдията продължение отново нападателят бе в центъра на вниманието, но шутът му от 15 метра срещна тялото на Божич. Тотално преимущество на Литекс, но само един гол във вратата на гостите от Плевля.

Шампионът на България бе по-добрият тим и през втората част. До 60-ата минута ловчанлии имаха две добри голови възможности, но Занев и Попов нямаха късмет. Капитанът на Литекс получи лека контузия и бе заменен от Янев минута по-късно.

Гостите от Плевля погледнаха по-смело към вратата на българите - Барт и Галато обаче показаха класа. В игра се появи и новата придобивка на Ангел Червенков Брату. В 74-ата минута той получи топката на границата на наказателното поле, но стреля неточно.

6 минути преди края на мача Божович получи втори жълт картон и тимът на Рудар остана с човек по-малко. От последвалия пряк свободен удар Янев стреля опасно, но Раданович отново бе на висота. В заключителните минути Брату направи нов пропуск, този път около 3 метра.

Така Литекс победи с минималното 1:0 черногорския Рудар.

Ботев гони 6-а победа като гост срещу безгрешния у дома Арда

Превю за мача

ЦСКА посреща Септември в Стара Загора

Кралев: Черно море е властелинът на Варна

"Моряците" могат да съжаляват, че не разгромиха Спартак Вн, написа той

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна! (ВИДЕО)

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение! (ВИДЕО)

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби