3. Литекс временно излезе трети след 3:1 във Враца (видео)

Литекс временно излезе трети след 3:1 във Враца (видео)

Литекс излезе временно на 3-о място в класирането на „А” група, след като победи като гост Ботев (Враца) с 3:1.

Литекс излезе временно на 3-о място в класирането на „А” група, след като победи като гост Ботев (Враца) с 3:1. Два гола на Галин Иванов през второто полувреме и един на Марсело Никасио дадоха седмата победа на шампионите от последните им осем мача и ги изравни по точки с втория Черноморец – по 47, на 7 зад лидера ЦСКА. Ловчанлии и акули може да бъдат изместени от Левски или Лудогорец, които са с по 45 преди днешното супердерби между тях. Бранимир Костадинов изравни за 1:1, след като Никасио бе отбелязал 7-ия си гол през пролетта, но греда на Валериев попречи на Ботев да стигне до второ изравняване. През първото полувреме Георги Миланов и Петър Занев от Литекс също уцелиха стълба.

Първо в 12-ата минута техничен удар на Георги Миланов, който бе изведен зад защитата на домакините, срещна лявата греда.

Домакините не бяха в никакъв случай беззъби. Те пробваха с далечни извеждащи подавания да изненадат ловешката отбрана, но при последния пас врачани бъркаха. В 13-ата минута Румен Рангелов не успя да засече прострелно центриране на близката греда на Коконов.

В 19-ата минута целият стадион изръкопляска в знак на подкрепа към заболелия от остра форма на левкемия капитан на българския национален отбор и на Астън Вила Стилиян Петров.

Точно преди почивката домакините създадоха най-чистата си възможност през първото полувреме. Трима играчи на Ботев имаха значително числено предимство в наказателното поле на Литекс, но Бранимир Костадинов подари топката на вратаря Пиргов в опита му да подаде успоредно на голлинията.

В добавеното едноминутно продължение Литекс уцели за втори път гредата. Удар от движение на Занев от дъгата на наказателното поле направи безпомощен Митов, но и този път левия стълб му помогна.

Шест минути след подновяването на играта Литекс поведе в резултата. Мощен пробив на Галин Иванов отдясно завърши с отлично центриране към Марсело Никасио, който с глава откри.

Не трая дълго и Ботев изравни. След центриране отляво Бранимир Костадинов изскочи зад защитата на Литекс и отблизо изравни резултата.

Само две минути по-късно обаче, в 59-ата минута, Литекс отново излезе напред с втори гол. Галин Иванов получи в наказателното поле на Ботев, пребори се със защитник и с перфектен шут направи 2:1 за ловчанлии.

Ботев не се отказа и тогава и в 67-ата минута шут на Валериев срещна страничната греда.

В 79-ата минута мачът бе решен от Галин Иванов. Георги Миланов пресече една топката в центъра на терена и с чудесен пас изведе Иванов на чиста позиция срещу Христо Митов, като халфът с удар по земя оформи крайното 3:1.