3. Литекс загуби с 2:3 от Партизан в първата си контрола в Турция

Литекс загуби с 2:3 от Партизан в първата си контрола в Турция

Неманя Томич откри резултата в 43-ата минута, в 57-ата минута Бранислав Илич удвои преднината на своите, а в 70ата минута Саша Илич направи резултата класически. В 79-ата минута Ивелин Попов намали от дузпа, а в 82-ата минута Воислав Станкович с автогол оформи крайното 3:2.

Литекс загуби с 2:3 от сръбския гранд Партизан в първата си контрола на турска земя, която се игра пред около стотина зрители на База Глория. Неманя Томич откри резултата в 43-ата минута, в 57-ата минута Бранислав Илич удвои преднината на своите, а в 70-ата минута Саша Илич направи резултата класически. Девет минути по-късно Ивелин Попов намали от дузпа, а в 82-ата минута Воислав Станкович с автогол оформи крайното 3:2.

Първото по-сериозно голово положение дойде в 5-ата минута, когато вратарят на Партизан Божович спаси с последни усилия топовен шут на Том от ъгъла на наказателното поле. Двайсет минути по-късно момчетата на Ангел Червенков отново бяха съвсем близо до откриване на резултата, след като Петър Занев отправи топовен изстрел от пряк свободен удар, но Божович бе на мястото си и отрази удара му.

В 43-ата минута Партизан отправи първия си точен удар към вратата на Литекс, който за съжаление на ловчанлии попадна право в целта. Неманя Томич стрела от пряк свободен удар от около два и изпрати топката в мрежата на метра Голубович.

През втората част Ангел Червенков направи много смени, като с екипа на ловчанлии дебютира новият вратар в тима Родриго Галато. Тимът на Партизан успя да удвои преднината си в 57-ата минута, когато Бранислав Илич със силен шут от границата на наказателното поле матира стража на Литекс.

Футболистите на Ангел Червенков имаха шанс да се върнат в мача в 64-ата минута, когато Момчил Цветанов центрира отляво към Нифлор, но французинът не успя за я засече по-най-добрия начин.

Шест минути по-късно Саша Илич засече с глава центриране на Мийч и направи резултата класически.

Това обаче не обезкуражи ловчанлии, които се върнаха в мача с два бързи гола и бяха на крачка от изравняване.

В 79-ата минута Кнежевич игра с ръка в наказателното поле и австрийският рефер отсъди дузпа. Зад топката застана Ивелин Попов, който с мощен шут изпрати топката в мрежата на Партизан. Две минути по-късно Момчил Цветанов центрира добре отляво и Станкович я засече в собствената си врата.

Така Литекс записа поражение с 2:3 в първата контрола от зимната си подготовка в Анталия.

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА