3. Литекс загуби злощастно първата си проверка на турска земя (видео)

Литекс загуби злощастно първата си проверка на турска земя (видео)

"Оранжевите" загубиха от Клуж (Напока) с 3:2, като победното попадение за румънците падна в последната 90-а минута от дузпа

Отборът на Литекс загуби с 2:3 от румънския Клуж (Напока) в първата си контрола на турска земя. На терен „Миракъл” в курорта Белек румънците поведоха чрез Пералта в 11-ата минута, но Том изравни в 39-ата. През втората част отново тимът на Клуж излезе напред в резултата, този път с гол, дело на Ора в 57-ата минута. „Оранжевите” за втори път възстановиха равенсвтото в 65-ата минута след попадение на Сандриньо. В последната минута на двубоя обаче Каду донесе победата за румънците отбелязвайки от дузпа за 3:2.

Централният нападател Светослав Тодоров пропусна днешната контрола. Вместо него Любослав Пенев заложи в атака на новите попълнения Деян Джерманович и Папе Алиуна Диуф. Заради ангажименти към националните отбори участие не взеха Христо Янев, Петър Занев, Николай Бодуров, Илия Миланов и Момчил Цветанов.

Отборът на Клуж започна по-силно срещата и още в първите минути имаше възможност да открие резултата след силен удар на Едимар, спасен с вещина от Винисиус Баривиера.

В 11-ата минута обаче стражът на ловчанлии не можа да предотврати попадението на Пералта, който бе изведен от Бе Зарби зад защитата на Литекс и с премерен удар прати топката в мрежата.

След попадението „оранжевите” се активизираха и организираха няколко много добри атаки. С пропуски пред румънската врата се отчетоха Дока, Том и Барт.

Отборът на Литекс успя да стигне до равенството в 39-ата минута.След серия къси подавания топката стигна до Том, който отбеляза със силен шут по земя от малък ъгъл.

Дванадесет минути след началото на втората част румънците отново излязоха напред в резултата. Ора засече центриране отдясно, разписвайки се от близко разстояние.

Българите не се отчаяха и този път съумяха да върнат по-бързо попадението. В 57-ата минута Дока намери с отличен пас Сандриньо в наказателното поле на Клуж и халфът от движение прати топката в мрежата за 2:2. Две минути преди изравнителното попадение, главният рефер Сергеев не отсъди дузпа в полза на Литекс след очевиден фаул срещу Том в наказателното поле.

Минута преди края на срещата шампионите на България пропуснаха да решат мача в своя полза, но Берберович от чиста позиция стреля в аут. По всичко личеше, че ловчанлии ще запишат престижно равенство срещу участника в груповата фаза на Шампионската лига Клуж, когато в 90-ата минута Барт извърши нарушение в наказателното поле и съдията отсъди дузпа в полза на румънците. 11-метровият наказателен удар бе превърнат в гол от Каду, който след като отбеляза изрази бурно радостта си и бе изгонен с втори жълт картон.

Така тимът на Литекс загуби в последната минута първата си проверка в турския курорт Белек. В югоизточната ни съседка "оранжевите" ще изиграят още три контроли - с Лех (Познан), Терек (Грозни) и Карпати (Лвов).