3. Литекс записа загуба в Ловеч след два късни гола (ВИДЕО+СНИМКИ)

Литекс записа загуба в Ловеч след два късни гола (ВИДЕО+СНИМКИ)

Грумич и Немет в края на второто полувреме направиха сложна задачата на Литекс

Литекс допусна загуба с 0:2 от унгарския Диошдьори в първата среща от втория предварителен кръг на Лига Европа. Двубоят се игра на градския стадион в Ловеч пред около 3500 зрители. Агитката на гостуващия тим успя да надвика феновете на Литекс през 90-те минути на срещата. Отборът на Краси Балъков доминираше през първото полувреме, но през втората част намали оборотите, от което се възползва гостуващият тим. Головете паднаха в края на втората част. Немет бе точен в 83-ата минута за гостите, а Грумич удвои в 90-ата минута.

Секунди след първия съдийски сигнал отборът на Литекс можеше да поведе в резултата. Ваюши изведе Асприля отдясно, той намери крачола на стража на Диошдьор, но топката се закачи в крака на Антал и бе избита в корнер

Отборът на ловчанлии нападаше по-често през първите минути, но това, което липсваше на футболистите на Краси Балъков, бе последното докосване. В 27-ата минута пред Омар Косоко се откри добра възможност да отбележи, ударът му обаче прати топката високо над вратата на унгарците

Агитката на гостуващият тим бе тази, която се чуваше основно през първото полувреме. Унгарските фенове тотално заглушиха агитката на Литекс, независимо, че „оранжевите” стояха по-добре на терена и заслужаваха повече подкрепа.

Асприля направи страхотен пробив по дясното крило в 32-ата минута, навързвайки трима защитници, изпрати топката към Косоко, но французинът бе натиснат от защитник и не успя да нанесе качествен удар.

Няколко минути по-късно Егержеги отправи добър удар с глава, но не уцели рамките на вратата.

В 43-ата минута отново Асприля направи добър пробив и точно в момента, в който си нагласяше топката за удар, Джордан придърпа топката от краката му и опропасти атаката, тъй като коженото кълбо веднага му бе отнето.

В следващата атака гостите бяха близко до попадение, но капитанът на Литекс Бодуров се намеси решаващо. Центрирана топка в наказателното поле бе избита нескопосано от Винисиус, играч на унгарците нанесе удар към опразнената вртата, но там Бодуров успя да изчисти от голлинията.

Отборът на Литекс можеше да бъде неприятно изненадан в първите секунди на втората част. Защитата на ловчанлии изпусна играч на Диошдьори по левия фланг, но за щастие на Винисиус ударът премина над напречната греда.

Литекс не показа същата острота в атаките, както през първата част. Диошдьор по-често търсеше атаката и създаваше по-сериозни положения пред вратата на „оранжевите”.

В 71-ата минута Джаксън Менди предотврати чист гол, след като успя да изчисти топката от краката на навлизащия в наказателното поле Бачша със страхотен шпагат.

Литекс опитваше да удари от далече, но опитите на „оранжевите” не се увенчаха с успех.

В 83-ата минута Божиков направи грешка в защитата, която доведе до откриване на резултата в полза на гостите. Богнар отне топката и веднага центрира към Немет, който с точен изстрел от близо прати топката в мрежата на Литекс – 1:0 за Диошдьори.

Литекс пробва няколко атаки, но защитата на унгарците бе добре организирана и се справяше с опитите на „оранжевите”.

Последната минута на редовното време Диошдьор поведе с 2:0. Грумич бе изведен по дясното крило и с безкомпромисен изстрел покачи резултата на 2:0 за гостите.

Атаките на Литекс до края на срещата не постигнаха желания резултат и така срещата завърши при резултат 2:0 за гостуващия тим на Диошдьори. С тежката задача да върне два гола на чужд терен ще трябва да се справи Литекс след една седмица, когато ще се играе реваншът в Унгария.