3. Литекс зашемети Берое за едно полувреме и извади поредна звезда (ВИДЕО)

Литекс зашемети Берое за едно полувреме и извади поредна звезда (ВИДЕО)

Ловчанлии съкратиха разликата с Лудогорец на 1 точка след 3:0, Асприля избухна с два гола, Славчев също се разписа

Литекс съкрати разликата с лидера и шампион Лудогорец на само 1 точка след класическа победа над Берое в 24-ия кръг на „А” група. Успехът оставя „оранжевите” без загуба у дома.

Новото попълнение на ловчанлии Данило Асприля изригна с два гола в дебютния си официален мач с оранжевата фланелка и показа защо е привлечен край Покрития мост.

Националът и най-конвертируем футболист в скрития кандидат за титлата Симеон Славчев добави още едно попадение.

Единственото положение за Берое, който в предишните 5 шампионатни сблъсъка с Литекс неизменно се разписваше, пропусна новото попълнение Станислав Костов през първото полувреме. Той няма нито един гол в 13-те си срещи за Ботев през есента.

Иначе основното острие в състава на Петър Хубчев – Венцислав Христов, е пред трансфер в друг клуб и затова бе оставен резерва.

Повторен дебют за Литекс направи Уелингтон да Силва – Том, който се появи през второто полувреме.

Канонада от бомбички от сектора за гости прекъсна мача за около 2 минути след първия съдийски сигнал. Градският стадион в Ловеч е особено приятен за Берое, които там спечелиха Купата на България през миналия сезон. Освен това заралии биха и Литекс на същия терен четири дни преди триумфа срещу Левски.

Днес обаче ловчанлии превъзхождаха „зелените” и до 30-ата минута водеха с 2:0. Първо в 22-ата новото попълнение Данило Асприля изригна с дебютния си гол с оранжевата фланелка в първия си официален мач за Литекс. Той развинти защитата на Берое и мушна топката в мрежата на Караджов отблизо.

Джордан можеше да покачи само две минути по-късно след нова грешка в защитата на Берое, но Караджов парира с крак.

Все пак 2:0 стана в 29-ата минута, когато Славчев открадна една топка в центъра, впоследствие Джазула прехвърли към Цветанов вляво в наказателното поле. Гологлавият футболист пусна ниско центриране за нахлуващия Славчев, който бутна топката в десния ъгъл на безпомощния Караджов.

Берое можеше да намали сравнително бързо, но Станислав Костов пропусна от непосредствена близост, стреляйки покрай лявата греда в аут.

В добавеното време на първата част Литекс се възползва от поредна грешка в отбраната на Берое. Асприля пое пред пеналтерията, навлезе на скорост в нея и с техничен удар покрай вратаря направи 3:0 с втория си гол в мача.

През второто полувреме темпото спадна. Литекс пропусна още две положения. Джордан отново се озова сам срещу вратаря, като този път шутира покрай лявата греда на Караджов.

Берое така и не успя да създаде нищо ново пред вратата на Евгени Александров.

Така заралии останаха без всякакви шансове за първата седмица в „А” група, след като останаха със своите 33, на 7 от седмия Черно море.