3. Литекс завърши 0:0 срещу Ривалдо и компания

Литекс завърши 0:0 срещу Ривалдо и компания

Българският Литекс направи 0:0 срещу узбекинстанския Бундьодкор в първата си контрола през подготвителния си лагер в Дубай. Момчетата на Мъри Стоилов играха в базата "Джабел Али", като мачът бе изгледан от 100 души.

Титуляри за ловчанлии бяха новите Дока и Шандор, като унгарецът имаше шанс дори и да открие резултата. Той нацели дясната греда в 13-ата минута. Като цяло отборът на Литекс диктуваше събитията на терена и бе по-добрият тим, но само късмет не достигна на момчетата на Мъри Стоилов да вземат победата.

Следващото изгодно положение пред ловчанлии се откри пред капитана на тима Ивелин Попов в 35-ата минута, когато негов удар от фаул мина на сантиметри от дясната греда на узбеките.

В 48-ата минута вратарят на Бундьокдор Зухуров изби остро центриране на Момчил Цветанов. Само минута по-късно Ивелин Попов прати топата в аут след пас на Дока. В 65-ата минута в игра влезе залязващата бразилска звезда Ривалдо, но и той не успя да помогне на узбекския тим да постигне победата.