3. Локо - Левски - сблъсък на бивши съотборници

Локо - Левски - сблъсък на бивши съотборници

Наставниците на двата тима Диян Петков и Ясен Петров играеха заедно с екипа на "железничарите"

Треньорите на Локо­мотив (Сф) и Левски ще се хванат гуша за гуша в днешното дерби на стадион „Васил Левски” от 18 часа. Но на­времето играха един до друг. Диян Петков и Ясен Петров бяха част от последния триумф на Локото през сезон 1994/1995 г.Само годи­на по-рано тимът от На­дежда едва се спасява от изпадане в "Б". Клу­бът е поет от Николай Гигов и отборът тръг­ва нагоре.

Под ръко­водството на Радослав Здравков червено-черните завършиха на 2-ро място в първенството и спечелиха Купата на България след 4:2 над Ботев (Пд) във финала. Това е най-успешният сезон за Локо в послед­ните 33 години, след шампионската титла през 1978 г. Диян Петков и Ясен Петров са били съот­борници в Локомотив три сезона. В тях Диди Пелето има 71 мача и 23 гола, а Пловдивския Джанини - 59 мача и 12 гола. Когато двамата са били заедно на терена, отборът бие в половина­та си мачове. Вкарали са 1/4 от головете в тези двубои. Интересното е, че двамата играят на различни позиции - Пе­тков е атакуващ халф, а Петров е нападател, но първият вкарва повече голове в "А" група и в трите сезона, през кои­то играят заедно.

Двамата имат заедно само един мач в Европа за Локомотив (Сф). През 1995 г. във вече несъ­ществуващия турнир за КНК и Железничарите играят срещу Дери Сити (Ирландия) и Халмщат (Швеция). Двамата изли­зат в реванша на 28.09 в Швеция, загубен от Локомотив (Сф) с 0:2. През 1996 г. Локо (Сф) в турнира за Купата на УЕфА играе срещу Нефчи (Баку) и Рапид (Букурещ), но двамата не се засичат заедно в нито един от четирите мача.

Локомотив (Сф) и Левски излизат в директен сблъсък за второто място. Срещата ще бъде предавана на живо в страницата на Novsport чрез чат минута по минута. Само точка разделя двата отбора преди столичното дерби на “Васил Левски”, където Локото няма загубен мач този сезон. БФС повери съдийството на сблъсъка на Николай Йорданов. Интересен факт е, че при него Левски има само загуби срещу столичния Локомотив.

СХЕМИТЕ

Драмата при Локо е около един от асовете на тима - Искрен Писаров, който до последно е под въпрос за мача. Ако Хеслера отпадне от групата, на фланга ще мине новият ас Джей Джей, а зад изнесения напред Преслав Йорданов вероятно ще играе друг дебютант – Юсуф Идриси.

Сините пък ще се отсрамват с две промени в състава. Очаква се утре две нови попълнения да направят официален дебют. Даниел Димов ще замести наказания капитан Йовов в халфовата линия. На пейката ще остане Младенов, а на неговото място отдясно ще застане Матондо. Отляво пък се очаква да започне Марко Видович.