3. Локо (Пд) даде пълен напред към евротурнирите (+ВИДЕО)

Локо (Пд) даде пълен напред към евротурнирите (+ВИДЕО)

"Смърфовете" обърнаха Черно море за 2:1 на "Тича"

Локомотив (Пд) даде пълен напред към евротурнирите с важна победа като гост на Черно море във Варна. В 26-ия кръг на А група „смърофвете” бяха без своя старши треньор Емил Велев, но успяха да обърнат „моряците” за 2:1 на „Тича”. Християн Попов изведе Черно море напред в 55-ата минута след груба грешка на Иван Караджов. Стражът обаче бе реабилитиран от Здравко Лазаров и Даксон, които пратиха трите точки в Пловдив с попадения в 73-ата и 79-ата минута съответно.

Локомотив (Пд) повече се нуждаеше от победата в битката за евротурнирите и логично по-настъпателно атакуваше през целия двубой.

Мачът започна с претенции за дузпа. Джереми Родригес спря с ръка центриране отляво, но съдията Александър Костадинов остана безмълвен.

Базил де Карвальо получи първата добра възможност в 4-ата минута да открие, но засече с глава слабо доброто центриране на Здравко Лазаров отдясно и вратарят Петър Денчев лесно лови.

Опитният капитан на гостите можеше сам да се разпише в 9-ата минута, но силният му изстрел от разстояние мина на сантиметри покрай лявата греда. Черно море отвърна с бърза атака, но Румен Николов се размина с идеално центриране.

В ответната атака Христо Златински изведе умно Здравко Лазаров сам срещу вратаря на Черно море, но Лазаров си поведе кълбото много силно покрай стража и топката излезе в аут.

„Моряците” създадоха най-добрия си шанс за гол през първата част точно в средата на полувремето. Румен Николов центрира отдясно, Иван Караджов увисна и Йордан Божилов от 4-5 метра с глава стреля в аут до гредата.

Секунди след тази ситуация таранът на „смърфовете” Базил де Карвальо получи разтежение и се наложи да бъде заменен от халфа Любомир Витанов. Това доведе до рокада в редиците на гостите – Витанов застана в центъра на терена, а на върха на атаката заигра Даксон, подпомаган от Здравко Лазаров и Сержиньо.

Вратарят на домакините Петър Денчев можеше да допусне много комичен гол. Той остави едно наглед безобидно центриране на Здравко Лазаров от пряк свободен удар уж за аут, но кълбото се завъртя, чукна се в дясната му греда и все пак напусна очертанията на терена.
Гостите също поискаха 11-метров наказателен удар. След половин час игра Даниел Георгиев се строполи на земята в ъгъла на пеналта след съприкосновение със Сашо Александров, ала дузпа отново не последва.

Здравко Лазаров бе най-близо до гола. 5 минути преди почивката капитанът на „черно-белите” нацели дясната греда на Петър Денчев с чудесно изпълнение от пряк свободен удар, а при добавката Сержиньо прати високо в аут.

Полувремето завърши с греда за Черно море. Балонно центриране свари неподготвен Иван Караджов и топката се удари в лявата му греда, но не влезе в мрежата.

През втората част гредите се оказаха по-благосклонни на „Тича”. Първо Здравко Лазаров пропиля чудесен шанс за изравняване, стреляйки в аут от 10-11 метра след пас на Сержиньо от фланга.

Черно море поведе в 55-ата минута с любезното съдействие на Иван Караджов. При един пряк свободен удар топката бе леко чукната към Християн Попов, който мощно стреля във вратарския ъгъл, Караджов опита да боксира, но кълбото мина през ръцете му и влетя в мрежата за 1:0.

Даксон можеше да изравни също от пряк свободен удар, но Петър Денчев внимаваше и изби.

Резервата Илиян Капитанов направи добър рейд през двама бранители, излезе сам срещу Караджов  в 72-ата минута, но стражът на гостите този път бе на висота и спаси.

Минута по-късно варненци бяха наказани за пропуска. Резервата за „смърфовете” Драги Коцев проби отдясно и центрира, Денчев изби лошо, топката рикошира в бранител и попадна точно на крака на Здравко Лазаров, който от 5 метра нямаше как да сбърка и вкара за 1:1.

Пълният обрат дойде 10 минути преди края. Тогава Здравко Лазаров центрира отляво, никой не пазеше Даксон, той изчака кълбото да тупне и стреля от воле, Денчев успя да докосне с крак, но кълбото се вдигна високо, Християн Попов опита да изчисти от голлинията, но успя само да добута до горната греда и топката влезе във вратата – 1:2.

В края Черно море натисна, но хаотично и Локомотив успя да се справи в защита.

В таблицата Локомотив (Пд) задмина Левски и е 4-ти с 52 точки. Черно море си остава на 7-мо място с 43.