3. Локо Пд е сигурен за първата седмица след 2:0 над Любимец (ВИДЕО)

Локо Пд е сигурен за първата седмица след 2:0 над Любимец (ВИДЕО)

Мартин Камбуров вкара и двата гола, Валентин Георгиев със сериозна контузия

Локомотив (Пловдив) победи напълно очаквано Любимец с 2:0 в двубоя от от 24-ия кръг на А група и по този начин вече няма никакви съмнения, че "смърфовете" са сигурни участници в първата седмица на първенството.

Голмайстор за пловдивчани стана лидерът на тима Мартин Камбуров. Той вкара по 1 гол във всяко полувреме. Така нападателят е първи с най-много попадения до момента в шампионата - 17.  Въпреки добрата победа обаче, футболистът Валентин Георгиев се контузи тежко и бе принудително заменен към края на срещата. Има съмнения, че има частично скъсване на коленни връки.

Локомотив Пд временно стана трети с 44 точки (дербито между Левски и Славия ще реши третия до понеделник). Любимец остава на 12-ото място с 18 точки.

През първото полувреме двата отбора не показаха особено  качествен футбол. Темпото на игра беше бавно, действията се  развиваха предимно в средата на терена, а честите нарушения и от двете страни много накъсаха играта. Като цяло по-активният отбор бе този на Локомотив, “смърфовете” владееха повече топката, но трудно стигаха до опасни голови положения.

Логично до първото попадение се стигна след статично положение. В 12-ата минута капитанът Здравко Лазаров центрира от ъглов удар, а в наказателното поле Марто Камбуров се оказа най-съобразителен и с глава не остави никакви шансове на вратаря Рашков.

До края на частта двата тима не предложиха нищо съществено. Действията се развиваха предимно в средата на терена, двата тима лесно губиха топката и трудно стигаха до чисти голови положения. В самия край футболистите на домакините леко вдигнаха оборотите и отправиха няколко удара към Господинов, но до нищо сериозно не се стигна.

Момчетата на Войн Войнов започнаха много активно втората част, но в завършващата фаза на атаките си действаха много неубидително. Локомотив Пловдив започна пък доста мудно, но въпреки това "смърфовете" удвоиха преднината си в 64-ата минута. Тогава Белаид центрира в пеналта, там Камбуров отново с глава бе точен за 2:0. По този начин сложи и точка на спора в тази среща.

До края на мача двата отбора пак намалиха игровото темпо, нарушенията зачестиха и след именно грубо такова срещу Вальо Георгиев напусна игра тежко контузен. След края на срещата стана ясно, че има съмнения за скъсани връзки на коляното.

НА ЖИВО: Хебър - Септември Сф 1:2

"Зелените" с човек по-малко, гледайте мача тук...

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза