3. Локо (Пд) излъга Локо (Сф) в "железничарското" дерби (СНИМКИ)

Локо (Пд) излъга Локо (Сф) в "железничарското" дерби (СНИМКИ)

Пловдивският тим спечели мача в столичния квартал "Надежда" с 2:1

Отборът на Локомотив (Пловдив) спечели с 2:1 „железничарското“ дерби с Локомотив (София). Мачът от 20-ия кръг на родното футболно първенство се игра в столичния квартал „Надежда“.

Гостите поведоха в 33-ата минута с гол на Мартин Камбуров. Домакините възстановиха равенството в 61-ата след попадение на Гаел. Победният втори гол за пловдивския тим падна в 65-ата минута и бе дело на Аласан Н
Диае.

Гостите имаха добра възможност да открият резултата още във 2-ата минута – Лазаров нанесе удар към Галев, вратарят спаси, но след това кълбото отиде право в Мартин Камбуров, който стреля, но над напречната греда. Домакините отвърнаха със страхотно изпълнение на Маркиньос от пряк свободен удар, но топката премина на сантиметри от целта.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

В 5-ата минута неприятна контузия след сблъсък с Казнаферис получи вратарят на Локомотив (София) Валентин Галев. Наложи се в състава на домакините да бъде извършена принудителна смяна и така в игра се появи Божидар Митрев. В 14-ата минута Искрен Писаров пробва удар към Йордан Господинов, но не намери рамките на вратата.

Гостите пропиляха отлична
възможност да открият резултата в 17-ата минута - Куанг центрира в наказателното поле, Митрев изби, а топката отиде право в Лазаров, който от близко разстояние нанесе удар, но Том подложи крак и кълбото излезе в тъч.

Локомотив (Пловдив) излезе с гол напред в 33-ата минута. Здравко Лазаров центрира от корнер в наказателното поле, където Мартин Камбуров се извиси над всички и с глава забоде кълбото неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата. Малко след това Камбуров имаше нов шанс да отбележи, но ударът му не попадна в целта.

В 40-ата минута Писаров преодоля Куанг и почти от ауутлинията стреля към вратата на Йордан Господинов, който спаси. Малко след това Тижани Белаид нанесе опасен удар, след който топката премина близко покрай вратата. Краят на първото полувреме дойде при преднина от един гол в полза на Локомотив (Пловдив).

Малко след почивката Гаров нанесе удар с глава след центриране от корнер, но кълбото не попадна в целта. Маркиньос пък стреля от пряк свободен удар, но право в стената от футболисти на гостите.

Домакините успяха да възстановят равенството в 61-ата минута. Искрен Писаров центрира в наказателното поле, футболистите на Локомотив (Пловдив) избиха топката, но тя попадна в Елтон, който с глава я насочи към Гаел, а той с хубав удар отбеляза за 1:1.

Радостта на Локомотив (София) от изравнителното попадение обаче не продължи много дълго време, защото в 65-ата минута Локомотив (Пловдив) достигна до втори гол. Лазаров намери Казнаферис, който центрира в наказателното поле, а Аласан Н'Диае бе непокрит, извиси се и с глава отклони кълбото в мрежата.

След второто попадение на Локомотив (Пловдив) играта поизбледня, а на терена преобладаваха силовите единоборства, гарнирани с неточни пасове и от двата отбора. В 80-ата минута Тижани Белаид стреля от границата на наказателното поле, но топката премина покрай левия страничен стълб. Минута след това Седрик Базея нанесе удар към Йордан Господинов, но топката прелетя покрай дясната греда. Малко преди последния съдийски сигнал Александър Дюлгеров стреля добре, но вратарят на гостите отново се справи.

Така Локомотив (Пловдив) надви Локомотив (София) с 2:1. След тази победа тимът на Александър Станков се изкачи на третото място и е с 37 точки. Воденият от Стефан Генов отбор е десети с 22.