3. Локо (Пд) излъга "орлетата" в последната минута - 3:2

Локо (Пд) излъга "орлетата" в последната минута - 3:2

Локомотив (Пловдив) победи отново с гол в последните секунди. Този път жертвата бе тимът на Пирин - 3:2 в напрегната и динамична среща от 26-ия кръг на „А” група, която се изигра пред около 1000 души на стадион „Локомотив” в Пловдив. Двубоят, който предложи на феновете немалко обрати и емоции, ще се запомни също така и с неадекватното съдийство. Реферът Богомил Маринов две несъществуващи дузпи и за двата отбора, а тази за Локо бе решаваща, тъй като бе в последните секунди.

Локомотив (Пловдив) победи отново с гол в последните секунди. Този път жертвата бе тимът на Пирин - 3:2 в напрегната и динамична среща от 26-ия кръг на „А” група, която се изигра пред около 1000 души на стадион „Локомотив” в Пловдив. Двубоят, който предложи на феновете немалко обрати и емоции, ще се запомни също така и с неадекватното съдийство. Реферът Богомил Маринов две несъществуващи дузпи и за двата отбора, а тази за Локо бе решаваща, тъй като бе в последните секунди.

Георгиев откри резултата за „орлетата” в 19-ата минута, в 25-ата минута Делибашич изравни, а малко преди края на първата част Том донесе преднина на своя отбор с гол от пряк свободен удар. В даденото от съдията продължение Пеев върна равенството с гол от дузпа. Крайното 3:2 оформи Делибашич в последните секунди на мача с удар от бялата точка.

Срещата започна вихрено за двата отбора, но в първите минути домакините демонстрираха леко преимущество. Три минути след първия съдийски сигнал те реализираха първата си атака, след като Делибашич получи топката в наказателното поле на Пирин, но после изгуби владението й.

В 7-ата минута Том опита остро центриране в наказателното поле на Пирин, но Макенджиев плонжира и улови. Три минути по-късно Хубав удар на Милутинович от границата на наказателното поле притесни сериозно „орлетата”, но топката премина на около метър от вратата на Макенджиев.

Въпреки масираните атаки на домакините, играчите на Пирин концентрираха силите си и на свой ред започнаха да търсят вратата на съперника си.

В 18-ата минута Коцев получи топката и нахлу отдясно в наказателното поле, но бе блокиран от играч на Локо, след което бе отсъден и фаул. Изпълнението на наказателния удар не доведе до нищо сериозно, но минута по-късно Георгиев засече топката в наказателното поле на Локо и атрактивно я бутна във вратата, прехвърляйки Акалски.

Радостта на „орлетата” не трая дълго и в 25-ата минута домакините и 25-ата минута равенството в мача бе възстановено, след като Делибашич засече центриране на Том и изпрати топката в мрежата.

В 38-ата минута нова опасност надвисна над вратата на Пирин, след като Делибашич центрира отляво в наказателното поле, където Макенджиев не успя да се намеси по-най-добрия начин, но никой от домакините не се възползва от шанса.

В 43-ата минута „орлетата” нямаха този късмет и Том съкруши Макенджиев с топовен изстрел от пряк свободен удар, след който топката се удари в левия страничен стълб и влезе във вратата за 2:1.

Три минути по-късно, в даденото едноминутно продължение, Спас Делев нахлу в наказателното поле на Локо, където бе задържан от Николов и ненадейно се строполи в наказателното поле. Изненадващо за всички, съдията посочи бялата точка и в края на първата част гостите изравниха – 2:2.

През втората част и двата тима се появиха още по-мотивирани на терена. Атаките пред вратата на Пирин заваляха една след друга, но „орлетата” геройски удържаха на натиска.

В 52-ата минута хубав изстрел на Том изпрати топката  над напречната греда на Макенджиев. Две минути по-късно гостите отговориха с подобна атака, но топката премина встрани от вратата на Акалски.

В 59-ата минута Спас Делев нахлу отляво в наказателното поле, излъга защитник на Локо и стреля, но топката прелетя над напречната греда. Три минути по-късно тимът на Наджи Шенсой отново застраши вратата на домакините след като Делев получи топката на границата на наказателното поле, измъкна се от защитник в черно-бяло и стреля към далечния ъгъл, но Акалски плонжира и улови.

Въпреки напрежението, което се стелеше по терена и непрекъснатите атаки пред двете врати, до гол не се стигна до края на мача. Буквално в последната минута на срещата, съдията реши да даде дузпа и на Локо, след като Делибачиш падна в наказателното след единоборство с Георгиев. Сърбинът не се поколеба и подари победата на своите в даденото триминутно продължение.

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза