3. Локо (Пд) измъкна точка от новия ЦСКА на "Армията" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Локо (Пд) измъкна точка от новия ЦСКА на "Армията" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Двубоят завърши без голове - 0:0, "армейците" нацелиха две греди

ЦСКА и Локомотив (Пловдив) завършиха наравно 0:0 в мач от първия кръг на новия сезон в родното футболно първенство. Двубоят се игра на стадион „Българска армия”, а „армейците” бяха по-добрият тим на терена и пропуснаха няколко отлични възможности да се доберат до победата.

Антон Карачанаков и Марсиньо нацелиха греди за ЦСКА. През първата част „армейците” имаха и претенции за дузпа за нарушение на Валери Георгиев в наказателното поле, но реферът Никола Попов не посочи бялата точка. В началото на второто полувреме Марсиньо бе изведен сам срещу вратаря на гостите, но бе отсъдена засада, като при ситуацията останаха съмнения дали изобщо е имало такава.

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Една от първите по-интересни ситуации в мача бе в 5-ата минута. Карачанаков изпълни пряк свободен удар, кълбото срещна стената, а след това се озова в Абушев, но той бе изпреварен от футболист на Локомотив, който изчисти. В 12-ата минута се стигна до нов удар на Карачанаков, но топката прелетя над напречната греда.

В 21-ата минута домакините имаха претенции за дузпа - в опита си да изчисти топката с шпагат, Валери Георгиев събори на земята Марсиньо и Рангел Абушев, като останаха съмнения дали Георгиев не е извършил фаул, но реферът Никола Попов остави играта да продължи.

ЦСКА бе много близко до гол в 26-ата минута, когато Карачанаков нанесе страхотен далечен изстрел, но кълбото срещна напречната греда. Малко преди края на първата част Марсиньо стреля от добра позиция, но изстрелът на бразилеца не бе особено силен и Господинов улови без проблеми. До края на първото полувреме не падна попадение и почивката дойде при нулево равенство.

В 48-ата минута се стигна до един от най-спорните моменти в мача - Марсиньо бе изведен зад отбраната на Локомотив и се озова сам срещу вратаря, но страничният рефер вдигна флага за засада. При повторенията обаче се видя, че по-скоро такава няма.

В 52-ата минута Камбуров стреля от пряк свободен удар за гостите, но топката срещна стената, а 5 минути по-късно Карачанаков се отчете със слаб удар извън очертанията на вратата.

В 60-ата минута „армейците” имаха добра възможност за откриване на резултата - Апостол Попов намери с чудесен пас Антон Карачанаков, който преодоля Йордан Тодоров и нанесе силен удар към вратата на Господинов, но топката премина встрани от вратата.

Домакините имаха нова добра ситуация да достигнат до гол в 76-ата минута - Марсиньо изпълни пряк свободен удар по чудесен начин, а Господинов с една ръка изби кълбото, което срещна страничната греда, след което играч на Локомотив изчисти.

До края на мача нямаше много чисти голови положения пред двамата вратари. ЦСКА пък можеше да грабне трите точки в 3-ата минута на добавеното време, когато Антон Карачанаков нанесе страхотен удар към Господинов, който обаче с отлична намеса изби.

Така двубоят завърши при резултат 0:0. В следващия кръг ЦСКА е гост на Берое, а Локомотив (Пловдив) ще играе срещу Левски на стадион „Георги Аспарухов”.