3. Локо (Пд) каза „добре дошъл” на Ераносян с победа над ЦСКА-София (ВИДЕО+СНИМКИ)

Локо (Пд) каза „добре дошъл” на Ераносян с победа над ЦСКА-София (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Смърфовете” се наложиха с 1:0 на празния „Българска армия”

Локомотив (Пловдив) победи ЦСКА-София в мач от 12-ия кръг на Първа професионална лига. Срещата, която се проведе на стадион „Българска армия”, завърши при резултат 1:0. Двубоят се игра пред празни трибуни заради наказанието на „червените” след дербито с Левски.

Това бе първа загуба за „червените” на собствения им стадион през този сезон. Успехът е исторически за Локомотив, тъй като за първи път се поздрави с трите точки на „Армията” в мач от първенството.

„Смърфовете” успяха да открият резултата с бърз гол. Още в 10-ата минута защитата на домакините се пропука сериозно и Дани Кики бе изведен по дясното крило. Нападателят напредна и навлезе в наказателното поле, където финтира с едно движение Рафаел Перез и с плътен удар по земя не остави никакви шансове на вратаря Александър Конов. Малко след това пред гостите се откри възможност да удвои преднината си, но Мартин Камбуров не успя да стреля точно след центриране на Горанов.

След това отборът на ЦСКА-София пое изцяло инициативата и създаде куп положения. Действията се развиваха изцяло в половината на „смърфовете”. Нападателят Преслав Йорданов направи няколко сериозни пропуска, което ядоса треньора Йорданеску. „Червените” подлижаха „под обстрел” вратаря Ясин Ел Харуби, но всеки път той се намесваше решително. В 24-ата минута Диого Виана отправи мощен изстрел от границата на наказателното поле, но стражът на пловдивчани скочи и с една ръка успя да избие в ъглов.

Съдията на двубоя Георги Димитров също имаше работа. Той показа шест жълти картона през първата част – по три за всеки отбор. Играчът на домакините Руи Педро на два пъти се опита да си изпроси дузпа с леки падания в наказателното поле, като опитите му завършиха с жълт картон след второто изпълнение. Димитров ясно му показа с жест, че предупреждението е за „гмуркане”.

През второто полувреме ЦСКА-София продължи да търси верния път към вратата на Локомотив. В 51-ата минута Станислав Манолев изпълни майсторски пряк свободен удар, като насочи топката в долния десен ъгъл, но Ел Харуби с една ръка се намеси стабилно.

Гостите от Пловдив продължиха с отбранителната тактика и разчитаха на контраатаки, до които рядко се стигаше. В 67-ата минута Симао стреля силно по земя от чиста позиция, шутът му обаче мина покрай лявата греда.

Старши треньорът на „червените” извади от игра нападателя Йорданов и пусна другия – Милчо Ангелов, но този ход не подейства според очакванията на румънеца.

Опитите на ЦСКА-София за гол продължиха до самия край на мача. Но топката така и не искаше да влезе в „черно-бялата” врата. Минута преди края на редовното време влезлият като резерва Кирил Десподов изпълни много добре пряк свободен удар, топката обаче профуча покрай лявата греда.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

Красимир Балъков отрече, че ще поеме Хебър

Той определи като спекулации тиражираните информации

Новият шеф на Спартак Варна пред NS за бъдещето на клуба

Новият изпълнителен директор на Спартак Варна Иван Кирилов обяви двете си приоритетни цели

Венци Стефанов за Загорчич: Да отида с букет цветя?

Президентът на Славия обясни идеологията на клуба

Черно море играе контрола без Илиан Илиев

Спарингът ще бъде воден от Веселин Бранимиров

Камара с контузия след мача на Лудогорец с Локомотив (Пловдив)

Офанзивният халф влезе в лазарета

Кишишев хвали Илиан Илиев за работата му в националния

Бившият защитник чака две победи срещу Люксембург и Северна Ирландия

Напрежение в Спартак Вн заради забавени заплати

Член на УС на клуба лично е обещал на футболистите, че в четвъртък всичко ще им бъде платено и занапред плащанията ще са редовни

Паро за ЦСКА: Няма как със случайни играчи да създадеш голям отбор