3. Локо (Пд) не се затрудни с Пирин – 2:0

Локо (Пд) не се затрудни с Пирин – 2:0

Голове на обичайните заподозрени Дембеле и Тодоров донесоха нови 3 точки на „Лаута”, "орлетата" завършиха мача с човек по-малко

Отборът на Локомотив (Пловдив) постигна сравнително лесна победа с 2:0 при домакинството си на Пирин в първия мач от 22-ия кръг на родната „А” група. Голове на обичайните заподозрени Гара Дембеле и Данчо Тодоров донесоха нови ценни три точки в актива на „смърфовете”. Гостите от Благоевград пък отново изнесоха слаба продукция и след като останаха с човек по-малко през втората част, всичко в срещата вече бе решено.

Пирин първи отправи точен удар още в първата минута, когато Кондев стреля по диагонала, но Ставрев спаси без проблем. В 4-ата минута пък Локомотив успя да вкара още с първата си по-опасна атака. Данчо Тодоров проби добре от дясно, пусна къс пас към Дембеле, който с мощен удар от малък ъгъл разстреля Макенджиев за 1:0.

В 13-ата минута пък Даксон стреля топовно от фаул от около 30 метра, а Макенджиев боксира уверено, след което улови и удара с глава на Лазаров при добавката. Пирин пък отговори с един далечен изстрел на Дани Младенов, който обаче се оказа твърде неточен.

Към края на полувремето „смърфовете” отново вдигнаха оборотите и създадоха още няколко опасности за гол. Първо в 37-ата минута страхотен удар на Даксон от около 25 метра бе спасен по блестящ начин от стража на гостите, а малко след това опасен изстрел на Лазаров по диагонала бе спасен от вратаря, но съдията отсъди аут.

Минути по-късно пък Електричката пропусна най-чистото положение. Страхотна контраатака на домакините стигна до него, а той от чиста позиция стреля неточно с левия крак и пропусна да удвои аванса на своя тим преди почивката.

Втората част започна по кошмарен начин за гостите от Благоевград. Още в 50-ата минута Митревски, който вече имаше един жълт картон, получи втори такъв и бе отстранен от игра и това даде логично предимство на домакините, които стигнаха до втори гол още в 67-ата минута. Тогава Лазаров изведе с хитър пас Данчо Тодоров зад защитата на Пирин, а той не се поколеба и с десния крак прати топката покрай Макенджиев за 2:0.

До края на срещата, останали с човек повече и с 2 гола аванс, футболистите на Локомотив намалиха темпото и единствен Даксон играеше навито в предни позиции. Бразилецът пробва два топовни удара от далечно разстояние, но и в двата случая той бе разколебан от стража на „орлетата”. Резервата Абушев също опита своя късмет с удар с глава, но той не затрудни Макенджиев.

Така Локомотив се сдоби с нови нова победа и вече е 12-и с 22 точки в актива си, на 4 от опасната зона. Пирин пък остава 9-и в "А" група с актив от 31 точки.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение