3. Локо (Пд) отнесе с 3:1 столичното Локо пред празни трибуни +ВИДЕО

Локо (Пд) отнесе с 3:1 столичното Локо пред празни трибуни +ВИДЕО

След победата, "смърфовете" влязоха в топ 4

Локомотив (Пловдив) победи с 3:1 столичничните „железничари“, навръх 84-тия им юбилей. Отборът на Александър Станков бе по-добрият през по-голямата част от двубоя и закономерно спечели. Головете за домакините отбелязаха Мартин Камбуров, Пламен Крачунов, а Махамат си отбеляза автогол. Почитното попадение за столичани бе дело на Александър Дюлгеров.

Домакините започнаха ударно двубоя и още в четвъртата минута Мартин Камбуров стреля с глава, но право в ръцете на Митрев. Последваха няколко ъглови удара за „смърфовете“, но без опасност за вратата на гостите.

В 23-тата минута „черно-белите“ материализираха превъзходството и закономерно поведоха в резултата. След една пусната топка към границата на наказателното поле на столичните железничари Митрев и Бранеков не се разбраха кой да я изчисти. Бившият страж на Левски напусна голлинията си, но Бранеков стигна първи до нея и я изрита напред. Тя обаче попадна в Мартин Камбуров, който от воле наказа грешката в отбраната на гостите и отбеляза изключително красив гол.

Здравко Лазаров имаше възможност да удвои преднината на тима на Александър Станков в самия край на полувремето. След ново неразбирателство в защитата на столичните „железничари“, кълбото се озова в краката на капитана на „смърфовете“, който стреля, но този път Митрев успя да запази вратата си.

Гостите започнаха по-активно втората част и в 48-ата минута, след центриране на Том отдясно, от границата на наказателното Румен Трифонов намери топката от воле, но ударът му бе спасен от Господинов.

Пет минути след началото на втората част обаче домакините удвоиха аванса си. След страхотно центриране на Здравко Лазаров от свободен удар, Пламен Крачунов бе оставен непокрит на границата на малкото наказателно поле и с глава бранителят на „смърфовете“ накара Митрев да вади топката за втори път от вратата си.

В следващите минути двата отбора си размениха по една добра атака. Първо отново Румен Трифонов получи шанс да застраши вратата на домакините, но и този удар на полузащитника на столичните „железничари“ бе спасен от вратаря на домакините. В ответната атака Здравко Лазаров шутира опасно извън наказателното поле, но и Митрев показа класа.

След вотрото попадение на домакините двубоят се оживи. Стефан Генов направи две смени, като пусна Крум Бибишков на мястото на Ранджелович и резултатът не закъсня. Гостите заиграха по-добре и 58-ата минута резултатът беше намален. След центриране в наказателното поле на домакините Александър Бранеков свали топката за Александър Дюлгеров, който с красиво воле от границата на пеналта заби топката в десния ъгъл на Господинов.

Няколко минути по-късно Гаел проби добро по дясното крило, центрира добре към Костадинов, който върна към Маркиньос. Бразилецът намери място за стрелба, но ударът му бе изчистен от голлинията от Александър Тунчев.

Въпреки натиска, който оказваше Локомотив (София), домакините стигнаха до трети гол. Здравко Лазаров центрира от корнер, футболистите на Стефан Генов отново не се разбраха, топката рикошира в рамото на Азрат Махамат и в 69-ата минута резултатът вече бе 3:1.

До края на двубоя Локомотив (Пловдив) успя да задържи преднината си от два гола и, въпреки празните трибуни, завоюва четвърта победа през сезона. След успеха си тази вечер, „смърфовете“ изместиха Любимец от четвъртата позиция, на две от лидерите Литекс и Лудогорец. Локо (Сф) от своя страна остава на предпоследната позиция с едва пет точки.

Над 15 000 лева глоба за Спартак Варна след дербито с Черно море

10 000 са заради надвишаване цената на билетите за привържениците на гостуващия отбор

Вальо Илиев: Не искам да виждам такова лице на отбора

"С това поведение няма как да продължаваме"

Митов: И двата отбора можеха да спечелят