3. Локо (Пд) победи с 2:1 съименика си в "железничарското" дерби (снимки+видео)

Локо (Пд) победи с 2:1 съименика си в "железничарското" дерби (снимки+видео)

Домакините изпуснаха няколко гола, за да се бранят в края за запазване на победата

Локомотив (Пловдив) не даде никакви съмнения, че заслужава трите точки срещу евроучастника ни Локомотив (София) в едно от дербитата на втория кръг в "А" група.

В Пловдив „смърфовете“ тотално надиграха своя съперник и го победиха с 2:1, изпускайки няколко шанса да направят победата и далеч по-изразителна.

Автогол на вратаря на гостите Валентин Галев и попадение на Сержиньо още в началото на мача дадоха комфортна преднина на домакините, която бе запазена до край.

В началото играчите на Драган Канатларовски започнаха много силно срещата. След няколко добри възможности се стигна и до 12-ата минута, когато след центриране на Сержиньо от фаул, Галев скочи във въздуха и вместо да я боксира далеч от вратата, той я насочи в собствената си мрежа.

В 18-ата минута при бърза контратака на Локомотив, Карвальо пусна пас на Златински, който надбяга защитниците на столичани, пусна диагонално подаване на Сержиньо, който от 5 метра вкара.

След двете попадения играта се успокои и до края на първата част положения за гол почти нямаше.

През втората мачът започна с изравнена игра и доста смени. В 65-ата минута „смърфовете“ за малко не поведоха с 3:0. След хитър пас на Сержиньо зад защитата, топката попадна в Лазаров, който се опита да прехвърли вратаря, но топката се удари в левия страничен стълб. В 77-ата пък Габор Ерош пропусна сам срещу Галев да вкара.

В последните минути обаче софиянци замалко не изравниха. В 87-ата минута след центриране отдясно от фаул на задната греда, Мешич с плътен удар под горната греда вкара. Малко преди това пък Сержиньо от домакините получи втори жълт картон и неговият отбор вече беше с човек по-малко на терена.

Така в последните минути столичани натиснаха. Инфарктен бе моментът в 90-ата минута, когато след корнер Лахчев стреля, а Крачунов от голлинията изби.

В крайна сметка пловдивчани издържаха в последните минути и запазиха победата, която ги изкачва сред първите в класирането.