3. Локо (Пд) победи Славия с 3:1 и вече е четвърти (ВИДЕО+СНИМКИ)

Локо (Пд) победи Славия с 3:1 и вече е четвърти (ВИДЕО+СНИМКИ)

Възпитаниците на Александър Станков продължават с доброто си представяне и са само на три точки от върха

Локомотив (Пловдив) победи с 3:1 у дома тима на Славия, като това е третата поредна победа за тима на Александър Станков в първенството. „Белите“ останаха с човек по-малко още в петата минута заради нарушението на Живко Желев срещу Мартин Камбуров в наказателното поле на Славия. Така задачата на пловдивчани стана доста по-лека. Камбуров откри резултата за „смърфовете“ от дузпата в шестата минута, Гади направи 2:0, Курдов върна едно попадение в началото на втората част, а Н‘Дайе оформи крайното 3:1.

В петата минута отбраната на гостите сбърка фатално. Стефан Велков се опита да върне една топка към Георги Петков, но тя бе открадната от Мартин Камбуров. Нападателят на Локомотив влезе в наказателното поле, където бе съборен от Живко Желев и съдията посочи бялата точка. Желев получи директен червен картон като последен в отбраната. Самият Камбуров застана зад топката и не сбърка при изпълнението на 11-метровия наказателен удар, въпреки че Петков усети ъгъла.

В средата на втората част „смърфовете“ вкараха и второ попадение. Диего Фераресо напредна добре по лявото крило и центрира в наказателното поле на Славия. Крис Гади успя да избяга от опеката на бранител на гостите и от границата на малкото наказателно поле засече топката с глава и не остави шансове на Петков.

15-ина минути по-късно гостите пропуснаха страхотен шанс да върнат едно попадение. Атанас Димитров центрира към Курдов, който изведе Шалаев сам срещу вратаря Господинов, но руснакът стреля право в тялото на стража на Локомотив.

В началото на втората част в рамките само на три минути двата отбора си размениха по едно попадение. Първо – Славия намали резултата секунди след подновяването на играта. Олек Шалаев бе намерен в наказателното поле след центриране от свободен удар. Руснакът пусна топката успоредно на голлинията, елиминирайки и Господинов. Топката стигна до Курдов, който от метър-два отбеляза на опразнената врата.

Само две минути по-късно обаче Локомотив си върна аванса от два гола. Буквално в ответната атака Ласан Н‘Дайе получи топката пред наказателното поле на Славия. Полузащитникът на Локомотив напредна и стреля много точно от границата на наказателното поле, намирайки долния десен ъгъл на вратата на Георги Петков.

През втората част двубоят се отвори и опасните ситуации пред двете врати буквално валяха една след друга. В 54-тата минута Н‘Дайе имаше великолепна възможност да отбележи второто си попадение, но от два-три метра с глава не успя да уцели вратата.

В ответната атака Курдов бе изведен сам срещу Господинов, но нападателят на „белите“ се засуети и стражът на Локомотив плонжира и открадна топката от краката му.

Минути по-късно Станислав Маламов имаше две възможности да запише името си сред голмайсторите. Първо – Камбуров свали една топка към Маламов в наказателното поле на Славия, но нападателят на Локомотив се размина с топката. При втората ситуация Маламов стреля с глава от границата на малкото наказателно поле, но на сантиметри над напречната греда.

В края на двубоя галин Иванов бе изведен добре по дясното крило и навлезе в наказателното поле, но ударът му бе блокиран от бранител в черно-бяло.

Победата на „смърфовете“ стана още по-сладка, след като градският съперник Боте (Пд) отстъпи с 2:3 на Локо (Сф) в София. След успеха си, тимът на Локомотив (Пловдив) се изкача на четвъртата позиция с 25 точки, на три от лидера Лудогорец преди двубоя на разградчани с Литекс по-късно днес. Славия остава под чертата с едва 11 точки, като това е шестия пореден мач за „белите“ без успех в „А“ група.