3. Локо (Пд) продължава за Купата след скучно 0:0 срещу Любимец

Локо (Пд) продължава за Купата след скучно 0:0 срещу Любимец

"Смърфовете" продължават благодарение на гола си на чужд терен от първата среща

Отборите на Локомотив (Пловдив) и Любимец завършиха наравно 0:0 в реванша от 1/16-финалите за Купата на България. Така след 1:1 в първия двубой в Любимец, „смърфовете“ се класират за следващата фаза с гол на чужд терен. Двубоят бе изключително скучен, като дори след края му футболистите на двата тима се прибраха пред смълчани трибуни на стадион „Локомотив“, въпреки че на тях срещата наблюдаваха между 1500 и 2000 души.

Първото полувреме, както и целият мач, не се запомни с нещо интересно. Домакините държаха топката през по-голямата част от първите 45 минути, но в последната фаза на нападението нещо куцаше.

Още във втората минута Белаид не успя да засече центриране на Дани Кики, а след ново центриране на Кики, Валери Георгиев стреля право в ръцете на Рашков.

Най-опасната ситуация дойде в 30-ата минута. Рожденникът в днешния ден Мартин Камбуров бе изведен от Маламов, освободи се от бранител на „дините“, преодоля и вратаря Рашков, но Будинов реагира добре, не позволи на нападателя на Локомотив да стреля и изчисти в ъглов удар.

Минути след подновяването на играта Стелиос Илиядис стреля с глава, но ударът му мина на сантиметри над напречната греда. В 66-ата минута гръкът пробва и да прехвърли Рашков от центъра на терена, но опитът му завърши по комичен начин.

Рашков успя да спаси още две положения в последните десет минути на двубоя. Първо – Камбуров стреля, след като се освободи от Шоколаров, но стражът на „дините“ запази вратата си суха.

В края на двубоя появилият се като резерва Георги Стефанов също пробва късмета си, но и този път Рашков спаси. И, въпреки всичките добри намеси на вратаря на Любимец, „дините“ напуснаха турнира заради гола на чужд терен от първата среща. Благодарение на него, Локомотив продължава на 1/8-финалите, като първите двубои са насрочени за 6 ноември (сряда).
Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо