3. Локо (Пд) с класика над Добруджа за Купата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Локо (Пд) с класика над Добруджа за Купата (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Смърфовете" се наложиха с 3:0 на стадион "Дружба"

Отборът на Локомотив (Пловдив) победи Добруджа с 3:0 в първи 1/4-финал за Купата на България. Двубоят не се отличи с кой знае какви футболни достойнства, но "смърфовете" взеха това, за което бяха пропътували пътя до Добрич.

Здравко Лазаров откри за гостите през първата част, а през втората се разписаха Аласан Н'Дайе и Крис Гади.

В 30-ата минута Локомотив поведе. Вратарят на домакините Алекс Конов подари топката на Здравко Лазаров, който се възползва от грешката на стража на Добруджа и прати топката в мрежата му за 1:0.

В края на полувремето Малинов остана сам срещу Господинов, но стреля високо над вратата.

Само шест минути след началото на втората част "смърфовете" удвоиха преднината си. Крис Гади намери Аласан Н'Дайе в наказателното поле и полузащитникът, останал на празна врата, без проблеми реализира.

Последваха добри минути за домакините. На терена се появи Иван Цачев, пред когото се откриха две чисти положения за гол, но и двата удара на нападателя попаднаха в тялото на Господинов.

В 75-ата минута Локомотив отбеляза и трети гол. Гади получи топката в наказателното поле, справи се с 4-5 противникови защитници и прати топката в долния десен ъгъл на Конов.

Така тимът на Александър Станков си осигури солиден аванс преди реванша на "Лаута", който ще се състои на 20 март.