3. Локо (Пд) се пречупи в Благоевград - загуби от Пирин (видео)

Локо (Пд) се пречупи в Благоевград - загуби от Пирин (видео)

'Орлетата' треснаха своя опонент с 3:1

Пирин (Благоевград) успя да постигне престижна домакинска победа над Локомотив (Пловдив) с 3:1 в контролна среща, която бе играна на стадион "Христо Ботев" в Благоевград и е част от зимната подготовка и на двата тима.

Като цяло срещата по-добра за домакините и те успяха да поведат в резултата. В 10-ата минута Митрески се възползва от едно центриране в наказателното поле на гостите и даде преднина на "орлетата".

През първото полувреме Веско Стойков на няколко пъти имаше възможност да се разпише във вратата на Тошко Тодоров, но късметът му изневеряваше.

В 45-ата минута обаче бившият ас на Банско успя да счупи каръка и да удвои преднината на своите. Тошко Тодоров, който излезе като титуляр за Локо, се размина с една центрирана топка и Стойков успя да я овладее и да я прати във вратата му.

През второто полувреме гостите излязоха с изцяло нов състав и показаха по-добра игра, но това не бе достатъчно, за да отърват загубата.

В 65-ата минута Николас Раймонди засече перфектно центриране на Здравко Лазаров и намали резултата, но в 88-ата минута Мики Орачев сложи край на интригата и оформи крайното 3:1 в срещата. Младокът се възползва от грешка на Раймонди и с удар от няколко метра оформи крайния резултат.

Ето и съставите на двата тима:

ПИРИН: 1. Митев, 27. Митрески, 5. Коемджиев, 25. Ризов, 2. Дюлгеров, 11. Бенгюзов, 33. Костадинов, 10. Иванов, 18. Якимов, 15. Пасков, 9. Стойков - к
Рез: 12. Димитров, 13. Златанов, 16. Казимерски, 21. Кирилов, 17. Караченаков, 3. Михов. 28. Митов

ЛОКО ПД: 28. Тодоров, 18. Марчев, 55. Кавдански, 17. Дойкич, 25. Бариентос, 66. Витанов, 14. Сандански, 9. Кики, 29. Коцев, 22. Джуран, 7. Тодоров - к
Рез: 33. Лучини, 3. Георгиев, 77. Лазаров, 16. Златински, 99. Раймонди, 24. С. Бенжалюн, 6. Крачунов, 2. Родригес, 5. Й. Бенжалюн, 19: Мастагарков

Съдия: Ивайло Ивайлов