3. Локо (Пд) се разходи срещу Калиакра и си тръгна с трите точки (видео+снимки)

Локо (Пд) се разходи срещу Калиакра и си тръгна с трите точки (видео+снимки)

"Смърфовете" бяха пълни господари на терена и заслужено спечелиха мача в Стара Загора

Отборът на Локомотив (Пловдив) записа втора победа от началото на сезона в „А” група. В днешния си мач от четвъртия кръг на шампионата „смърфовете” надделяха над Калиакра с 2:0. Мачът се игра в Стара Загора, а пловдивският тим бе пълен господар на терена и заслужено си тръгна с трите точки от двубоя.

Още във втората минута бе създадена първата по-опасна ситуация в срещата. Цачев пробва изстрел към вратата, но той не попадна в целта и по този начин нулевото равенство се запази. Постепенно Локомотив започна да играе по-активно. „Смърфовете” владееха топката повече от своя съперник, но не успяваха да създадат 100%-ови ситуации за отбелязване на гол.

В 20-ата минута дойде и първата по-сериозна ситуация за домакините. Здравко Лазаров изпълни пряк свободен удар, а кълбото прелетя на сантиметри покрай дясната греда. Пет минути след това отново капитанът на „смърфовете” пробва изстрел, а в последния момент Цветан Димитров протегна ръка и изби. Лукич също не съумя да преодолее стража на гостите и така пропуските пред вратата на Калиакра станаха доста.

Натискът на домакините доведе до резултат в 35-ата минута. Топката бе центрирана в наказателното поле на гостуващия тим и след като играчите на Адалберт Зафиров не успяха да я изчистят, тя попадна на главата на Бенжалюн, който я прати право в мрежата на Калиакра.

До почивката Локомотив напълно контролираше събитията на терена и след като в 42-ата минута Базил Де Карвальо направи непростим пропуск сам срещу вратаря, 60 секунди по-късно нападателят поправи грешката си. Лазаров качи кълбото на главата на Де Карвальо, а той безпроблемно направи резултата 2:0. Така се стигна и до почивката.

През второто полувреме Калиакра започна активно, но отново чистите голови възможности бяха организирани от Локомотив. В 51-ата минута Базил Де Карвальо бе изведен сам срещу Димитров, но се забави и върна кълбото към Лазаров. Капитанът на Локомотив центрира към Лукич, който обаче не успя да намери рамките на вратата и след удара му с глава топката излезе в аут.

Няколко минути по-късно Лазаров се възползва от грешка в отбраната на съперника и можеше да отбележи хубав гол, след като опита странична ножица, но кълбото премина покрай голлинията и така и не се озова в мрежата на Калиакра.

До края на двубоя Локомотив бе пълен господар на терена. Единственият по-опасен момент дойде в 80-ата минута, когато Заков можеше да отбележи, но не съумя да прати кълбото зад Лучини. Даксон пък можеше да направи резултата класически, но ударът на влезлия като резерва футболист на Локомотив излезе в аут. Сержиньо също се отличи с пропуск, а малко след това дойде и последният съдийски сигнал.

Така „смърфовете” записаха втора победа от началото на сезона и имат 7 точки, като са на 8-ото място във временното подреждане. Калиакра записва четвърта загуба от четири мача и е с голова разлика -5.

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза