3. Локо Пд се върна на победния път в „железничарското дерби“(ВИДЕО)

Локо Пд се върна на победния път в „железничарското дерби“(ВИДЕО)

Автогол и дузпа помогнаха за 2:1 на „Лаута“, домакините докосват върха

Локомотив (Пловдив) победи с 2:1 съименника си от София в „железничарското“ дерби от XVII кръг на футболната ни efbet Лига.

Успехът бе първи за домакините в редовното време от 7 мача във всички турнири и дойде след попадение на Георги Минчев (11‘) от дузпа преди почивката и автогол на Бруно Франко (26‘) след нея.

Точен за Локомотив (София) пък бе Карлос Франса в 26-ата минута.

Благодарение на спечелените 3 точки „черно-белите“ вече имат 35 и се изравниха с лидерите ЦСКА и Черно море, които обаче са с мач по-малко.
Столичани останаха 12-и със 17 точки от 16 мача.

Срещата започна двуостро, но домакините имаха шанс, защото в 9-ата минута получиха дузпа. Тя стана факт след намеса на системата VAR, тъй като повторението показа, че след удар с глава топката среща ръката на защитник в пеналта и главният съдия посочи бялата точка. Зад нея застана Георги Минчев и хладнокръвно откри резултата с изпълнение в стил „Паненка“ в 11-ата минута – 1:0.

Авансът на домакините се запази само 15 минути, тъй като в 26-ата Карлос Франса засече с глава центриране от ъглов и изравни – 1:1.

В 43-ата минута столичните „железничари“ пропуснаха добра възможност да направят пълен обрат. Голмайсторът Франса се откъсна от Оливер Камдем отляво и стреля силно в близкия ъгъл, но Динко Хоркаш успя да отрази.

Така до почивката нови попадения не паднаха, а домакините започнаха с двойна смяна и много по-мотивирано второто полувреме.

В 51-ата минута Евандро се измъкна от защитата и се озова сам срещу вратаря, когото финтира и стреля, но Гонсало Кардосо блесна със страхотно изчистване от голлинията.

От последвалия корнер обаче се стигна до попадение, тъй като появилият се като резерва Димитър Илиев отклони леко с глава центрирането и хвана неподготвен намиращият се зад него Бруно Франко, който прати топката в собствената си врата.

Така в 53-ата минута Локомотив (Пловдив) отново поведе – 2:1, но пък загуби Евандро, който се контузи при шута си преди гола и ясно показа, че не може да продължи, така че бе заменен принудително.

В 65-ата минута Красимир Милошев пробва удар от воле от около 20 метра, преминал покрай вратата на домакините.  В 73-ата минута Джовани стреля опасно от пряк свободен удар, но Александър Любенов спаси.

Десет минути преди края на редовното време Антони Иванов засече с глава центриране отляво, но Динко Хоркаш улови и така играчите на Александър Томаш се поздравиха с успеха в „железничарското“ дерби.

В следващия кръг Локомотив (Пловдив) гостува на Ботев (Враца), а Локомотив (София) посреща Левски.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 2:1
1:0 Георги Минчев (11, дузпа)
1:1 Карлос Франса (26)
2:1 Бруно Франко (53, авт.)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Локомотив (Пловдив): 23. Динко Хоркаш (к), 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев 71. Оливер Кардем, 6. Христо Иванов, 22. Ивайло Иванов, 21. Евандро, 7. Бабакар Дион, 17. Алфа Конте, 9. Георги Минчев;

Резерви: 81. Кристиан Томов, 12. Ефе Али, 5. Тодор Павлов, 16. Кристиян Пешов, 33. Георги Каракашев, 11. Петър Андреев, 99. Лео Сена, 10. Джовани Бариани, 14. Димитър Илиев;

Треньор: Александър Томаш;

Локомотив (София): 24. Александър Любенов, 4. Диме Димов, 12. Бруно Франко, 2. Гонсало Кардосо, 93. Стефан Ламбезе, 26. Красимир Милошев (к), 10. Валентин Николов, 21. Антони Иванов, 31. Красимир Станоев, 45. Димитър Митков, 11. Карлос Франса;

Резерви: 88. Жарко Истатков, 13. Галин Минков, 20. Диого Тешейра, 16. Симеон Мечев, 5. Даниел Ками, 22. Ивайло Найденов, 9. Калоян Кръстев, 15. Лука Иванов, 98. Стив Траоре;

Треньор: Данил Дончич.

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо