3. Локо (Пд) спечели с класика първата си победа под прожекторите на "Лаута" (ВИДЕО)

Етър, които доиграха мача с 10 души, са все по-близо до "Б" група след трето поредно поражение и пети мач без успех

Локомотив (Пловдив) се върна на победния път след класически успех над борещия се за оцеляване тим на Етър. Головете за „смърфовете” във втория им мач на осветление на „Лаута” отбелязаха Диего (20), Котев (81) и резервата Мирчев (83). Червен картон при 0:1 получи вратарят на Етър Матеуш Бак за удар без топка срещу противников състезател. Освен с попадение Диего Фераресо се отличи и с асистенция за попадението на защитника Котев.

Иначе статистиката говори красноречиво – удари във вратата 13:0, удари извън вратата 14:2, корнери 10:0. Всичко това в полза на Локомотив.

Така след равенство и две поредни загуби, една от които от Ботев Вр в първия мач на изкуствено осветление на „Лаута”, „черно-белите” се поздравиха с победа, която ги бетонира на 7-мото място с 35 точки. Етър регистрира трето поредно поражение, което оставя тима на Сердар Даят 15-ти с 16 точки, на 5 от Черно море, който е с мач по-малко.

Локо (Пд) наложи териториално превъзходство от самото начало.

В 5-ата минута шут на Георги Стефанов мина над напречната греда след пробив и центриране на Абушев отдясно.

Последният пробва прехвърлящ удар, излязъл в аут, преди откриващото попадение в 20-ата минута. Тимонов изведе отлично Диего, който с шут по диагонала пред вратарското поле направи 1:0.

Отново Диего беше замесен в следващата опасност за вратата на Етър. Този път обаче изстрелът му бе избит.

4 минути преди почивката вратарят на Етър Матеуш Бак спаси шут на Георги Стефанов пред наказателното поле.

Така Локомотив се оттегли с гол аванс на почивка.

Рони Абушев стреля покрай гредата 8 минути след подновяването на играта, а удар на Тимонов от свободен удар бе избит от Бак. След това Диего се полакоми и би право във вратаря, останал сам срещу него, вместо да подаде към Абушев.

В 70-ата минута ситуацията за Етър се усложни още повече, след като Бак бе изгонен за удар без топка. Под рамката застана Петков, който замени Любенов.

В 81-ата минута Котев прехвърли резервния страж на Етър с глава за 2:0 след асистенция на Диего.

Крайното 3:0 оформи резервата Мирчев със страхотен изстрел в наказателното поле.