3. Локо (Пд) тушира Литекс и излезе от зоната на изпадащите (ВИДЕО+СНИМКИ)

Локо (Пд) тушира Литекс и излезе от зоната на изпадащите (ВИДЕО+СНИМКИ)

Свиреп автогол на Васил Божиков и Мартин Камбуров носят победата за „смърфовете”

Локомотив (Пловдив) спря черната си серия от загуби след убедителна победа над Литекс с 2:0 в двубой от 11-ия кръг от първия дял в редовния сезон на  А група. Срещата се проведе на стадиона в парк „Лаута” пред горещата подкрепа на феновете на „черно-белите”. Така, Локомотив излезе от зоната на изпадащите и вече има 9 точки на деветото място.

Домакините играха през целия мач с огромно желание и заслужено се поздрави с трите точки. За ловчнлии това бе четвърто поражение от началото на сезон. Футболистът на Литекс Васил Божиков откри резултата с автогол, а Мартин Камбуров оформи крайното 2:0 със своя гол номер 100 с екипа на Локо (Пд).

Първото полувреме на двубоя ще  се запомни с това, че отборът на Локомотив напълно доминираше над своя съперник от Ловеч, който нямаше нито едно чисто положение пред вратата на Господинов. Още от първия съдийски сигнал „смърфовете” започнаха много активно, което изненада тима треньора Краси Балъков, и продължиха до края на частта да играят с желание и настроение.

Защитата на Литекс имаше много работа, които в повечето моменти действаха много разконцентрирано. Домакините непрестанно атакуваха и подлагаха бранителите под сериозно напрежение. При първата по-сериозна атака на Локомотив, Камбуров бе изведен много добре, но беше спряна заради положение на засада. Това беше много спорно отсъждане на страничния рефер.

Мачът за гостите стана още по-тежък, след като в 23-ата минута Локо поведе. Това се случи след автогол на Васил Божиков. Той, в опита си да изчисти топката от краката на Марто Камбуров, който направи серия финтове и се озова на стрелкова позиция, разстреля собствения си вратар с много мощен удар.

След попадението желанието на „черно-белите” не угасна нито за миг. Домакините продължиха да организират бързи и опасни атаки. Нападателят Камбуров беше много близо до втори гол, но шутът бе отразен. Той завърши с удар от движение добра атака право в ръцете на вратаря. След това последва пропуск на Якимов с глава, след като засече с глава от пряк свободен удар.

Опитният играч в редиците на Локомотив Мартин Камбуров все пак се разписа и направи живота на гостите още по-труден. Той вкара от добавка след тежък удар на Карагарен, който бе изведен по прецизен начин, напредна в наказателното поле и шутира. Баривиейра отби обаче в краката на Камбуров и така стана 2:0 в самия край на първата част.

Футболистите на Локомотив (Пловдив) продължиха да играят с желание, като не се отпуснаха и в защитен план. Отборът на Литекс трудно очаквано атакуваше по-често, но трудно стигаше до голови положения. При една бърза и остра контраатака за „смърфовете” преднината им можеше да стане и класическа, но гредата помогна на „оранжевите” при удара на Благой Наков. Той стреля, след като бе намерен от Камбуров в наказателното поле.

До края на двубоя Литекс така и не намери верния път към вратата на Локомотив. Докато гостите продължиха да играят атакуващо и стабилно в защита  и създадоха още няколко опасни положения, но резултатът се запази.