3. Локо (Пд) взе дербито на дъното само с 2:1 срещу безпомощния Пирин (ВИДЕО+СНИМКИ)

Камбуров и Балдовалиев вкараха преди почивката, а Локо изпусна още куп положения, Пирин поне вкара гол

Локомотив (Пд) спечели битката на дъното в А група, след като напълно надигра Пирин и победи само с 2:1 на „Лаута” в 9-ия кръг. Камбуров и Балдовалиев вкараха за Локомотив през първата част, а Балдовалиев удари и греда. Пирин изглеждаше напълно неспособен да окаже съпротива и записа 9-и мач без победа в елита и без изправен преди осма поредна среща без отбелязан гол, но с последния удар в мача резервата Илия Карапетров вкара едва втория гол за сезона за „зелените”. Пирин никога не бе печелил като гост на Локомотив (Пд) и не успя да бие на „Лаута” и в 23-ия си опит.

След този успех ”смърфовете” си остават на предпоследното 9-о място, но вече имат 8 точки, само една по-малко от Монтана и Ботев (Пд) и дръпнаха с цели 5 пред Пирин, който си остана на дъното с едва 3 точки.

Целият сектор „В” на стадион „Локомотив” бе затворен заради наказание, но това с нищо не попречи на домакините. Агитката на Пирин пък бойкотира отбора и част от ръководството и гостуващи фенове нямаше.

Локомотив буквално смаза противника през първата част и всичко опасно за Пирин в атака се изчерпа с един удар с глава на Тошев.

Боне остана сам срещу вратаря в 9-ата минута след пас на Балдовалиев, но си поведе лошо и Костов излезе и изби, а при добавката Балдовалиев не сполучи с опит за прехвърляне.

Пирин почти не атакуваше, но в 16-ата минута Димо Бакалов едва не подари гол на „орлетата”, когато върна много нескопосано назад, Маркиньос изпревари вратаря и опита да пусне покрай него, но Ел Харуби внимаваше и с крак открадна от бразилеца извън наказателното поле.

Стилиян Николов увисна при прехвърлящ пас зад гърба му, но успоредният пас на Камбуров не стигна до Балдовалиев пред вратата. В 24-ата минута обаче грешката на Николов се повтори и Тунчев от центъра „хвърли” топката зад гърба му, а този път Камбуров не се бави и от воле прониза Костов под плонжа му за 1:0.

Пълната доминация на „смърфовете” продължи с невероятен пропуск на Александър Тунчев, който от вратарското поле не можа да нацели тупналата топка и прати в облаците. Тунчев остана активен пред противниковата врата и Костов изби от голлинията негов удар след корнер.

Имаше много работа за младежкия национал Красимир Костов, който плонжира и изби с пръсти диагонален изстрел на Балдовалиев към долния десен ъгъл. Балдовалиев пък не можа да достави за чакащия пред вратата Камбуров при поредното голово положение.

Все пак напълно заслужено Локомотив вкара и втори гол преди почивката. Камбуров изведе Крум Стоянов по левия фланг, той веднага пусна в центъра за свободния Балдовалиев, който заобиколи Костов и на празна врата покачи на 2:0.

В добавеното време на първата част Балдовалиев получи от Камбуров пред наказателното поле и с фалцов удар нацели лявата греда зад вратаря.

След почивката в мача сякаш нямаше живот – преднината на Локо бе солидна, а Пирин не даваше признаци, че може да търси дори частичен обрат.

Тунчев направи трети пропуск и с глава нацели тялото на Сандев след центриране на Велковски от свободен удар.

Благоевградчани получаваха повече възможности да владеят топката, но рядко стигаха до нещо опасно. Мартин Тошев заложи топката за Сандански, но тя тупна точно пред него и халфът я насочи покрай гредата.

Гостите си оставаха все така беззъби в предни позиции, а Локомотив изпусна да вкара и трети гол, когато току-що влезлия Дани Кики насочи право във вратаря след центриране на друга резерва – Карагарен.

Карагарен пък изскочи зад централната линия сам срещу Костов, заобиколи го, но си затвори ъгъла и би от външната страна на мрежата, което вбеси чакащия на празна врата Мартин Камбуров.

Пирин пропиля и редките си възможности за почетен гол, но успя да се разпише с последния удар в мача чрез Илия Карапетров. Резервата овладя пас на Благов, направи финт и от воле прати в далечния долен ляв ъгъл за крайното 2:1.

В следващия кръг Локомотив е домакин на Славия, а Пирин гостува на Черно море.

10 0 Пирин 9 0 3 6 2:12 -10 3
Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч