3. Локо (Пловдив) е последният осминафиналист след дузпи срещу Локо (София) - 4:3 (видео)

Цецо Генков грешник за домакините, пропуска 2 дузпи

Отборът на Локомотив (Пловдив) стана последният осминафиналист в турнира за Купата на България, след като отстрани съименника си от София с 4:3 след изпълнение на дузпи и 0:0 в редовното време. Това бе последният 1/16 финал от надпреварата, който се игра на националния стадион „Васил Левски”. В грешник за домакините се превърна Цветан Генков, който пропусна наказателен удар в редовното време, а след това изпорти и последната пета дузпа.

Двубоят започна с натиск на домакините и неточен удар на Асамоа още в 43-ата секунда. В 5-та минута Атанас Атанасов шутира силно с левия крак, но топката мина встрани от вратата на Лучини. В 16-ата пък дойде първият точен изстрел в мача, след като Писаров бе изведен от дълбочина на десния фланг, напредна до наказателното поел и стреля с десния крак, но право в ръцете на Лучини.

В 23-ата минута пък, подписалият с корейския Поханг Стийлърс – Дерек Асамоа получи контузия и трябваше да бъде заменен, а това може би бяха последните му минути с екипа на столичните „железничари”. 10 минути по-късно Самир Бенжелюн и Де Карвальо направиха хубаво двойно, което завърши с изстрел с левия крак на бранителя, но покрай вратата на домакините.

До края на първата част гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Второто полувреме стартира с малко по-организирана игра на „смърфовете” и в 48-ата минута Лазаров стреля силно с левия крак от границата на наказателното поле, ала Пейков бе на мястото си и спаси. В 57-ата пък Раймонди получи пред пеналта, но топката му избяга и шутът му излезе много в аут.

Така се стигна до 60-ата минута, когато Лазаров задържа Писаров в наказателното си поле и реферът отсъди дузпа в полза на столичани. Зад топката застана Генков, който обаче стреля несериозно и прати кълбото над напречната греда.

След това положение пловдивчани станаха по-опасният отбор, а в 68-ата минута играч на гостите бе изведен зад гърба на отбраната на столичани, но реферът вдигна несъществуваща засада. В ответната атака пък Писаров центрира отдясно, резервата Манолов игра с глава, но кълбото срещна дясната греда на Лучини. В 78-ата Гаров засече с глава подаване на Атанасов, ала стражът на „смърфовете” отново бе на мястото си и улови.

Последното интересно положение за редовното време дойде в 83-ата минута, когато Златински шутира с десния крак, но за щастие на Пейков топката попадна в обсега му. Гол обаче не падна и така последният осминафиналист трябваше да бъде излъчен най-малко след продължения.

Първото от тях започна със страхотен удар на Юнес Бенжелюн от въздуха, но топката прелетя над вратата. В следващата атака Генков засече с глава центриране от корнер, но и неговият изстрел не намери целта. Второто обаче бе изключително скучно и в него нямаше нито една по-интересна ситуация.

При дузпите нервите на гостите се оказаха по-здрави, като те вкараха и в четирите си опита, докато Лахчев и Генков пропуснаха за столичани. Така „смърфовете” спечелиха с 4:3 след ударите от бялата точка и станаха последният осминафиналист от турнира за Купата на България.

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч