3. Локо (Пловдив) и Славия с хубаво 2:2 на турнира в Банско

Локо (Пловдив) и Славия с хубаво 2:2 на турнира в Банско

Елитните Локомотив (Пловдив) и Славия не успяха да се победят в приятелската среща помежду си от четиристранния турнир в Банско, завършвайки наравно 2:2. В другия мач, игран по-рано днес, Черно море се наложи с 1:0 над домакините от Банско на терена на комплекс „Пири”.

Двубоят започна много добре за „белите”, които излязоха напред още в 9-та минута с попадение на Жуниор. След този гол темпото на игра поспадна и до края на срещата зрителите, които се бяха събрали да гледат проверката, не видяха повече попадения.

В началото на втората част обаче, под зоркия поглед на президента си – Коко Динев, играчите на „смърфовете” натиснаха и в 53-ата минута ветеранът Здравко Лазаров бе точен за 1:1.

Последваха нови силни минути за пловдивчани, които стигнаха до пълен обрат чрез халфа си Габор Ерош. Столичани обаче не се предадоха и в крайна сметка съумяха да възстановят статуквото в 72-ата минута, когато Георги Христов оформи и крайното 2:2.