3. Локо (Пловдив) изхвърли отбора на Камата от купата на България

Локо (Пловдив) изхвърли отбора на Камата от купата на България

„Смърфовете” надиграха с 2:0 тима на Чавдар (Етрополе), удариха и 3 греди

Отборът на Локомотив (Пловдив) се класира за осминафиналите на турнира за Купата на България, след като днес се наложи с 2:0 над състава на Чавдар (Етрополе). Мачът се игра на стадиона в Етрополе, където бе и легендата на родния футбол Христо Стоичков, който е и собственик на отбора на Чавдар.

Гостите дадоха тежка жертва още в началото на мача, след като в 8-та минута капитанът Здравко Лазаров получи травма и бе изнесен на носилка.

Страхотен мач за пловдивчани направи Михаил Венков, който бе неуморим по левия фланг. Той вкара първото попадение в срещата, след което направи няколко страхотни пробива, след три от които гостите нацелиха греди.

Иначе двубоят започна блестящо за гостите, които излязоха напред в резултата още във 2-та минута, когато след  центриране от корнер и неубедителна изява на отбраната домакините, Венков откри след удар с глава.

До края на полувремето натискът на „железничарите” продължи и в 35-ата минута Венков центрира отляво, Златински засече от движение, ала кълбото срещна дясната греда на Чавдар.

В 43-ата пък, отново след центриране на Венков, Златински шутира силно, стражът на домакините спаси, кълбото попадна в Релич, който обаче нацели лявата греда на Яначков.

Още в началото на втората част Локомотив можеше да удвои преднината си, след като Венков стреля от малък ъгъл, но вратарят на Чавдар изби в корнер. След неговото изпълнение отново бранителят опита късмета си пак от малък ъгъл, но този път кълбото срещна дясната греда.

Така дойде 76-ата минута, когато Сержиньо бе изведен на левия фланг от Даксон, напредна бързо и от малък ъгъл по земя оформи крайното 2:0.

Така Локомотив (Пловдив) се класира за осминафиналите на турнира за Купата на България и ще чака спокойно жребия, който е в петък.