3. Локо (Пловдив) с 4 жертви от финала

Локо (Пловдив) с 4 жертви от финала

Това са защитниците Танко Дяков и Юнес Бенжелюн и халфовете Даксон да Силва и Христо Златински

Трима футболисти на Ло­комотив Пд ще висят до последно за домакинството на Миньор в събота. Това са защитникът Танко Дяков и халфовете Даксон да Силва и Христо Златински, които паднаха жертви по време на злополучния финал за Ку­пата на България, загубен с 1:2. Всички те бяха заменени по време на двубоя. Най-се­риозно е положението с бившия бранител на Черно море и Локо Сф, който има болки в лявото коляно.

Ав­торът на гола срещу разградчани Даксон е с травма в прасеца. Националът Зла­тински също е получил удар в коляното при сблъсък с Шоко още през първото по­лувреме. Той обаче е стис­нал зъби и е изявил желание да продължи играе. В крайна сметка издържа до 82-ата минута, когато бе заменен от Йордан Тодоров.

Двубоят с Миньор ще пропуснат още Юнес Бенжелюн, който беше изгонен в края на срещата, и неигралият през последния ме­сец таран Христо Спасов, който все още не се е възстановил от травма в глезена.

Лекарският екип на Локо­мотив ще направи всичко възможно да вдигне на крака контузените за мача в събота, тъй като победа­та срещу перничани може да се окаже с решаваща ро­ля за класирането на плов­дивчани в Лига Европа до­година.

Локо Пд ще проведе само една пълноценна тренировка преди утрешния мач с пер­ничани на „Лаута". Един­ственото занимание, в кое­то ще се включат всички футболисти на Емил Велев, ще се проведе днес в 16:30 часа. Треньорът на пловдив­чани реши да даде почивка на играчите след финала.