3. Локо Пловдив с тайна контрола, загуби я

Локо Пловдив с тайна контрола, загуби я

Ботев (Враца) с успех на Лаута

Локомотив Пловдив загуби с 1:2 от Ботев Враца в закрита контрола на стадиона в парк „Лаута“. И трите попадения паднаха след почивката. Юлиан Ненов откри резултата за врачани в 54-тата минута, но „смърфовете“ изравниха в 67-ата чрез Дъглас Иваноф. Победният гол за гостите реализира Христиан Петков около четвърт час преди последния съдийски сигнал.

В 8-ата минута Ботев създаде първата опасна ситуация пред вратата на Димитър Пиргов. Стражът обаче внимаваше и успя да отрази изстрела.

В 16-ата минута Марсел стреля, но стражът на врачани също се отчете с намеса. До почивката и двата тима създадоха по 1-2 ситуации пред противниковата врата, но нулевото равенство се съхрани. Развръзката беше оставена за второто полувреме.

Десет минути след почивката Ботев Враца поведе. Юлиан Ненов порази целта с диагонален удар – 0:1.

Отговорът на „черно-белите“ дойде в 67-ата минута, когато добро нападение завърши с гол на Дъглас Иваноф.

В 75-ата минута Локомотив получи шанс. Домакините имаха и претенции за дузпа, но такава не беше отсъдена.

Секунди по-късно врачани отново излязоха напред в резултата. Грешка в защитата позволи на гостите да поведат отново, Христиан Петков отбеляза. До последния съдийски сигнал Локо Пловдив потърси изравнителния гол, но неуспешно.

И за двата отбора днешната контрола беше единствената по време на паузата за национални отбори. За „смърфовете“ в efbet Лига предстои гостуване на ЦСКА 1948, докато Ботев Враца гостува на Черно море на „Тича“.

ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА