3. Локо Пловдив се издъни срещу ЦСКА 1948 и остана с празни ръце (ВИДЕО)

Локо Пловдив се издъни срещу ЦСКА 1948 и остана с празни ръце (ВИДЕО)

Две пропиляни дузпи от "смърфовете" доведоха до загубата им с 0:1

ЦСКА 1948 победи с 1:0 Локомотив Пловдив в плейофна среща за разпределение на местата от 7-о до 10-о. Двубоят на стадион „Витоша“ в Бистрица беше много интригуващ, като "смърфовете" пропиляха две дузпи, за да стигнат поне до точката.

ЦСКА 1948 първи достигна до удар в мача. След изпълнение на ъглов удар Емил Мартинов свали към Алекс Колев, който стреля с глава, но право в ръцете на Илко Пиргов.

В следващите минути темпото бе ниско и до положения пред двете врати не се стигаше.

Първият изстрел по посока на вратата на домакините дойде чак в 32-ата минута, когато Александър Василев опита да затрудни Даниел Наумов с удар от доста далеч, но шутът му бе неточен. В 33-ата минута Милош Петрович прати топката високо над вратата с удар от границата на наказателното поле.

В 36-ата минута след разбъркване в наказателното поле на Локомотив Кристиан Гомис подари топката на Георги Русев, който стреля към опразнената от Пиргов врата, но Бидунга изчисти малко пред голлинията в ъглов удар. След изпълнението му "червените" поведоха, след като Ивайло Чочев изпревари Бидунга и засече с глава центриране на Георги Русев, като не остави шансове на Даниел Наумов.

В 45-ата минута Парвиз Умарбаев центрира от свободен удар към Райън Бидунга, който стреля с глава в аут.

Четвърт час след началото на втората част Алекс Колев стреля с глава към вратата на Илко Пиргов, но вратарят улови без проблеми.

В 67-ата минута Локомотив Пловдив получи дузпа за игра с ръка на Емил Мартинов. Зад топката застана Парвиз Умарбаев, Даниел Наумов спаси, Бидунга добави на празна врата и реализира, но бе навлязъл в наказателното поле преди изпълнението и голът не бе зачетен.

"Смърфовете" пропуснаха и втори 11-метров наказателен удар в 75-ата минута, който получиха за нарушение на Марио Топузов срещу Петър Витанов. Зад топката застана Бирсент Карагарен, но стреля слабо и Наумов улови.

В 81-ата минута Галин Иванов получи топката в наказателното поле, върна я към Мартин Тошев, който стреля от движение, но Илко Пиргов спаси.

В 88-ата минута се стигна до разбъркване в наказателното поле на домакините, топката се озова в краката на Кристиан Гомис, който от непосредствена близост не успя да уцели вратата.

ЦСКА 1948 - ЛОКО ПД 1:0

1:0 Чочев 36

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 4. Ангел Лясков, 87. Симеон Петров, 22. Реян Даскалов, 15. Александър Александров, 18. Ивайло Чочев, 37. Емил Мартинов, 33. Галин Иванов, 7. Марио Топузов, 10. Георги Русев, 9. Алекс Колев;

ЛОКОМОТИВ: 1. Илко Пиргов, 50. Йосип Томашевич, 4. Кристиан Гомис, 61. Райън Бидунга, 20. Милош Петрович, 19. Александър Василев, 34. Петър Витанов, 7. Парвиз Умарбаев, 9. Бирсент Карагарен, 16. Лукас Салинас, 14. Димитър Илиев;

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо