3. Локо Пд нанесе първа загуба на Славия през годината (ВИДЕО)

Локо Пд нанесе първа загуба на Славия през годината (ВИДЕО)

„Черно-белите“ спечелиха с 2:1 в София с победен гол на капитана си

Локомотив (Пловдив) измести Левски от 4-ото място във временното класиране на футболната ни efbet Лига, след като спечели с 2:1 визитата си на Славия от XXV кръг.

Така „черно-белите“ направиха дубъл над столичани през този сезон, а освен това събраха 47 точки, като имат с 2 повече от „сините“, които са с мач по-малко и днес гостуват на опашкаря Етър.

Загубата бе първа за Славия през календарната година, след 2 победи и 2 ремита, така че остава с 29 точки.

Евандро (42) откри резултата малко преди почивката в столичния квартал Овча купел, а през втората част двата отбора си размениха по едно бързо попадение.

Първо Тони Тасев изравни в 70-ата минута, но само 2 по-късно капитанът на гостите Димитър Илиев им донесе успеха, който идва само дни, след като от Пловдив обявиха, че треньорът Александър Томаш е подписал нов договор и остава на "Лаута".

Днес момчетата му играха по-настоятелно и стигнаха до пълния комплект точки, въпреки възраждането на Славия след поредното завръщане на Златомир Загорчич.

В 19-ата минута Локомотив Пловдив отправи първия точен изстрел в срещата. Евандро изпълни пряк свободен удар. Топката тупна неприятно пред Светослав Вуцов, който имаше проблеми и за малко да се стигне до комичен гол.

Точно 11 минути по-късно Тони Тасев стреля от фал, но изпълнението му премина над вратата на Кристиан Томов.

В 33-ата минута Славия създаде най-сериозната опасност от началото на мача. Ертан Томбак центрира и се получи разбъркване в наказателното поле. Топката попадна в Иван Минчев. Той стреля със силния си ляв крак, но нацели напречната греда.

Резултатът бе открит в 42-ата минута. Ангел Лясков пробва дълъг извеждащ пас, който не трябваше да представлява проблем за защитата на "белите". Вратарят Вуцов обаче излезе неразчетено, размина се с топката и тя попадна в Евандро, който нямаше как да пропусне на празна врата.

До почивката нови попадения не паднаха, ала след нея имаше 2 такива в рамките само на 2 минути.

В 70-ата Тони Тасев изравни и зарадва "белите", но радостта им бе твърде кратка, защото в 72-ата Димитър Илиев получи топката непокрит, до точката за дузпата, след което технично я насочи в далечния ъгъл и оформи крайното 2:1.

СЛАВИЯ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:2
0:1 Евандро (42)
1:1 Тони Тасев (70)
1:2 Димитър Илиев (72)

Стартови състави:

Славия: 21. Светослав Вуцов – 3. Ертан Томбак, 5. Велко Йеленкович, 37. Венцислав Керчев, 55. Ивайло Марков – 19. Чунг Нгуен До, 27. Емил Мартинов – 73. Иван Минчев (К), 8. Емил Стоев, 88. Тони Тасев – 10. Владимир Николов

Локомотив Пловдив: 81. Кристиан Томов – 44. Ангел Лясков, 91. Хохе Сегура, 12. Ефе Али, 5. Тодор Павлов, 71. Оливер Кандем – 17. Мартин Райнов, 21. Евандро – 7. Бабакар Дион, 14. Димитър Илиев (К), 9. Мичи Нтело.

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо