3. Локо (Пловдив) търси 5 хиляди лева неустойка за провалената контрола с Малага

Локо (Пловдив) търси 5 хиляди лева неустойка за провалената контрола с Малага

Президентът на Локомотив (Пд) Христо Бонев поиска 5000 евро неустойка заради провалената контрола с Малага. Мачът трябваше да е вчера

Президентът на Локомотив (Пд) Христо Бонев поиска 5000 евро неустойка заради провалената контрола с Малага. Мачът трябваше да е вчера. Зума твърди, че такава сума е записана като неустойка при проваляне на някоя от срещите, организирани за пловдивския тим в Испания. От Локомотив останаха недоволни, че вместо да играят с елитния Малага, срещнаха Униао Спортиво де Марбея .

Според организатора на лагера, от Малага са отказали да играят с българите късно в неделя. Както е известно, завчера възпитаниците на Мануел Пелегрини завършиха 2:2 при домакинството си на Хетафе в Примера дивисион.

Мачът с Униао Марбея завърши 2:0 за българите. Това бе едва втора победа в изиграните 9 контроли на испанска земя. В останалите Локо записа 2 равенства и 5 загуби.

Локо откри резултата срещу Униао в 40-ата мин чрез защитника Самир Бенжелюн. По-малкият от братята Бенжелюн шутира от границата на пеналта и топката мина през ръцете на вратаря Унфуе за 1:0. Веднага след гола Самир отиде при Дани Кики, който му лъсна обувката, с която вкара. В края на полувремето испанците имаха претенции за дузпа, но съдията не видя нарушение на правилата.

През второто полувреме Локо продължи да мачка, въпреки че Матушев смени целия си отбор без вратаря Лучини. Втория гол вкара новото френско попълнение Димитри Дюранд в 73-ата мин.