3. Локо (Пловдив) взе само точка в Перник - 0:0

Локо (Пловдив) взе само точка в Перник - 0:0

Битката на дъното стана още по-жестока след равенствата на локомотивците от Мездра и Пловдив

Локомотив (Пловдив) ожесточи тотално битката за оставане в елита с Локомотив (Мездра) и Сливен. „Смърфовете” направиха 0:0 на негостоприемния терен в Перник, където отборът на Миньор не даде на гостите да вземат три точки и на моменти напълно ги надигра.

Така Локомотив продължава да води с 4 точки пред съименника си от Мездра, но има значително по-тежка програма в оставащите три кръга от шампионата, а тимът на Георги Бачев ще спечели и служебни три точки срещу Ботев.

Мачът в Перник започна с лек превес на домакините. В първите няколко минути те контролираха събитията по терена. В 19-ата минута дойде първата опасност пред някоя от двете врати. Костадин Марков стреля от пряк свободен удар в горния ъгъл на вратата, пазена от Ставрев, но вратарят с блестящ рефлекс спаси.

В 32-ата минута пък Здравко Лазаров центрира много хубаво отляво на наказателното поле, а от малкия пеналт Данчо Тодоров скочи и стреля с глава, но над гредата. Десет минути след това дойде и може би най-чистата ситуация пред гостите.  Здравко Лазаров подаде към Котев, Ивайло Иванов плонжира и се сблъска с Котев , а топката стигна в Бенжалюн, който от 30 метра вкара във вратата, но реферът Николай Йорданов спря преди това играта и попадение няма.

В последните секунди на първата част пък Миньор създаде две много добри възможности за гол. Първо Ивайло Цветков изстреля страхотен изстрел от 30 метра, който облиза напречната греда, а след това Хазуров стреля страхотно след центриране, но Ставрев отново бе на място.

През второто полувреме мачът не беше толкова интересен. Положенията за двата отбора намаляха значително в сравнение с първото полувреме.  Локомотив и Миньор създадоха по няколко опасни ситуации, но не и чисти голови. Здравко Лазаров и Дембеле тормозеха защитата на домакините, но без особен успех.

В последните секунди на срещата пък Дембеле пусна към Габор Ерош, който стреля, но Иво Иванов спаси.

Като цяло обаче Миньор бе по-активният отбор през почти всички моменти от мача и нямаше да е незаслужено, ако беше спечелил трите точки.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение