3. Локо (Пловдив) загуби в здрав мач срещу руския шампион Зенит - 1:2 (видео)

Локо (Пловдив) загуби в здрав мач срещу руския шампион Зенит - 1:2 (видео)

"Смърфовете" играха като равен с равен и дадох силен отпор на съперника в Испания

Локо (Пловдив) загуби с 1:2 контролата срещу руския шампион Зенит. Двубоят, който се игра в испанския курорт Марбея, предложи хубав футбол и бе доста равностоен.

Българският отбор отговори на високото темпо на игра, наложено от символичните гости и показа, че са били безпочвени приказките преди лагера, когато се говореше, че тимът може да не няма проверка срещу такъв силен отбор, защото се смятало, че не е на нивото на тимове като Зенит.

„Смърфовете“ обаче изнесоха здрав мач, който загубиха, но доказаха на себе си, че имат място най-малко в евротурнирите през следващото издание.

Първото полувреме завърши с минимална преднина за Зенит. В него ЛокоПрез второто Бариентос изравни, но малко след това нов гол на руския гранд им донесе победата.

Двубоят започна равностойно. Все пак по-голямата класа на руснаците си каза думата, когато в 13-ата минута те откриха резултата. Йонов центрира в наказателното поле след пробив по фланга, там Кержаков не успя да стреля, но топката попадна в навлизащия на скорост Хусти, който разстреля Лучини.

В 26-ата минута пък удар на Златински бе с мъка хванат от Жевнов.  Десет минути след това отново Златински пробва рефлекса на руския страж, който пак улови трудно удар по земя от около 30 метра.

Малко след началото на втората част старши треньорът на Локо (Пловдив) Неделчо Матушев смени почти целия отбор. Същото направи и неговият колега Лучано Спалети. В тези минути пък Сержиньо, който се присъедини към подготовката на Локо, направи добро впечатление, но пропусна сам срещу вратаря.

В 73-ата минута Локомотив изравни. Раймонди явно се е вслушал в забележките за егоизма от треньора и изведе Хуан Бариентос сам срещу Жевнов. Футболистът копна технично топката и изравни.

След попадението феновете на тима, които бяха дошли до Марбея, оглушиха целия стадион във футболния център.

Радостта обаче не продължи дълго. В 78-ата минута Евгений Стариков не сгреши след добър пас в наказателното поле.

В 85-ата Пламен Крачунов се включи в атака и отправи отличен изстрел след корнер, но вратарят на Зенит спаси.

Така Локо (Пловдив) загуби, но остана с удовлетвореността, че е изиграл един здрав мач.

Локомотив (Пловдив) - Зенит 1:2