3. Локо се опита да вземе победата, но стигна до равенството в невероятната скука в Скопие (видео)

Мачът между Металург (Скопие) и Локомотив (София) завърши при нулево равенство, развръзката остана за реванша

Отборът на Локомотив (София) започна с равенство тазгодишното си участие в Лига Европа. „Железничарите” завършиха при нулево реми първия си сблъсък от втория квалификационен кръг срещу Металург (Скопие) и по този начин ще се надяват да постигнат победа във втория мач, която ще ги класира в следващата фаза на надпреварата. Интересните моменти по време на двубоя бяха малко, а равенството изглеждаше най-заслуженият резултат като краен изход от мача.

Първата част не предложи много вълнуващи моменти на зрителите. Може би най-интересното от първото полувреме се случи в 3-ата минута, когато „железничарите” отбелязаха попадение, но то бе отменено. Кристиян Добрев засече кълбото след центриране, но прозвуча съдийският сигнал за нарушение на Дяков в атака.

Металург отвърна с опасен изстрел от далечно разстояние в 11-ата минута. Захариевски стреля много хубаво, като само блестящата намеса на Галев предотврати попадението. Вратарят на Локомотив изби в корнер, след изпълнението на който не последва опасност.

Българският тим продължи да е по-активен от своя съперник, както бе и в началните минути на срещата. Играчите на Диян Петков действаха по-съсредоточено от своя съперник, но така и не достигаха до гола. Така дойде и краят на първото полувреме, а резултатът на почивката бе 0:0.

Домакините започнаха силно през втората част, но чистите голови ситуации продължаваха да липсват. Играта на терена стана малко по-грубо, с което дойдоха и първите жълти картони в срещата. Двамата треньори започнаха със смените, като Диян Петков вкара в атака Преслав Йорданов, търсейки увеличение на мощта в атака.

През второто полувреме се забелязваха доста несъсредоточени изяви от страна и на двата отбора, което обясняваше липсата на опасни моменти пред двамата вратари. Треньорите продължиха със смените, но дори влезлите от резервните скамейки играчи не успяваха да помогнат на тимовете си да достигнат до гол.

В 78-ата минута Илийоски пропусна добра възможност, но след като не съумя да нанесе прецизен удар, топката така и не се озова в мрежата на гостуващия тим.

В заключителните минути на срещата дойде и отличният шанс за българския тим, който за съжаление бе пропилян. Йорданов бе намерен от Божинов, но след като засече с крак кълбото, не успя да го прати в мрежата на съперника, като след този пропуски нулевото равенство се запази.

По този начин се стигна и до края на мача и двата отбора не си отбелязаха попадение, като оставиха развръзката за реванша. Двубоят, в който Локомотив ще бъде домакин, е на 21-ви юли (четвъртък).