3. Локо (Сф) докопа точката на "Тича" в 94-ата минута

Локо (Сф) докопа точката на "Тича" в 94-ата минута

Маркиньос отново герой за железничарите

Локомотив (Сф) стигна до драматично равенство 2:2 при гостуването си във Варна на Черно море в среща от 9-ия кръг на "А" група. От 0:2 столичните „железничари” се докопаха до точката в 94-ата минута, когато изравнителен гол вкара Маркиньос.

"Моряците" изиграха силно първо полувреме, в което взеха преднина от два гола, но през второто отстъпиха инициативата и гостите се възползваха максимално. Освен попаденията, възпитаниците на Стефан Генов треснаха и две греди.

Още в 3-ата минута Черно море застраши вратата на Локо (Сф). Райков центрира за Бергонси, който стреля с глава над напречната греда.

Две минути по-късно „моряците” поведоха. Първо Сашо Александров отне топката при опасна атака на гостите от София. Последва бърза контраатака, при която Бакари беше изведен отляво, навлезе в наказателното поле и с точен удар по диагонала не остави шансове на Галев за 1:0.

Домакините продължиха да контролират събитията на терена и вторият гол не закъсня. Той падна в 14-ата минута, когато Райков беше изведен чудесно от Божилов, тръгна с топката и от границата на наказателното поле не сбърка, останал очи в очи с вратаря.

Анемични бяха опитите на гостите да стигнат до нещо повече от неточни удари. Трифонов пробва няколко слаби шута.

До почивката Черно море пропусна трето положение извън материализираните. Непокритият Божилов засече центриране на Венков над вратата.

Локомотив започна второто полувреме с 10 души, след като нямаше фланелка за Фран Сота. Чак в 47-ата минута той се появи в игра, заемайки мястото на Йованович.

Именно испанецът Сота можеше да върне един от двата гола пасив в 55-ата минута, когато потърси обратния ъгъл с глава, но топката срещна гредата.

Наставникът на гостите Стефан Генов извърши всичките си смени до изтичането на час игра, като вкара завърналия се за трети път в тима Даниел Пеев на мястото на Том.

Те явно дадоха нужния ефект, защото гостите не изглеждаха така беззъби както през първото полувреме.

Черно море изтърва две положения с лека ръка преди Локомотив да върне интригата 10 минути преди края на редовното време. Матютю вкара страхотен гол за 1:2, след като обработи по изключителен начин центриране на Антонио Цанков от корнер, за да разстреля Китанов.

Три минути по-късно, в 83-ата, Димитър Илиев тресна напречната греда при центриране на Гаел.

Развръзката дойде в добавеното време, когато след три опита към вратата в крайна сметка Маркиньос добута топката зад голлинията.