3. Локо Сф и Славия оправдаха очакванията за дерби със 7 гола (видео)

Локо Сф и Славия оправдаха очакванията за дерби със 7 гола (видео)

"Белите" играха с 10 души 70 минути, но не се предадоха до края в зрелището на "Васил Левски"

Локомотив Сф се поздрави с победата в малкото столично дерби. „Железничарите” постигнаха заслужен успех с 4:3 над Славия в изключително зрелищен мач за тези географски ширини. Повече от 70 минути белите бяха с човек по-малко, но въпреки това оказаха яростна съпротива на националния стадион. Два гола на Писаров и един на Дяков и Генков стигнаха за трите точки. За Славия точни бяха Божов, Пеев и Богданов, като първите двама реализираха дузпи.

Локо Сф откри резултата още в 3-ата минута. Писаров се разписа, след като се пребори с Дениран и не остави шансове на Кунчев с диагонален шут.

Удар на Дани Пеев бе спасен преди Славия да остане с човек по-малко в 18-ата минута. Вратарят на „белите” Стефано Кунчев получи директен червен картон, защото направи нарушение извън наказателното поле срещу откъсналия се Генков. Повторенията обаче показаха, че стражът не е бил последен. При изпълнението Румен Горанов удари напречната греда.

В 28-ата минута обаче Славия стигна до изравнителен гол. Божов реализира дузпа, отсъдена за игра с ръка на Атанасов в наказателното поле.

В ответната атака Локомотив отново излезе с гол аванс. Светослав Дяков с индивидуален рейд преодоля куп защитници на Славия и с диагонален шут прониза резервата Петров за 2:1.

Галин Иванов пропусна да изравни преди Локомотив да вкара нов гол в 36-ата минута. Искрен Писаров се разписа за втори път тази вечер. Той добави в мрежата избита топка след удар на Румен Горанов.

Две минути по-късно „белите” намалиха изоставането си на 2:3. Богданов отклони центриране в мрежата и даде кураж на своите съотборници за второто полувреме.

Секунди след неговото начало обаче Локо Сф вкара четвърти гол. Генков с майсторски удар се възползва от центрирана топка и матира резервата Емил Петров.

Славия не се предаде и в 63-ата минута стигна до нова дузпа. Този път Дарко Савич фаулира Николай Божов в пеналтерията. Дани Пеев застана зад топката и не сбърка – 3:4.

До края Славия положи всички усилия, за да стигне до точката. В 67-ата минута Лахчев изби топката от голлинията след меле, а в 84-ата Божов удари напречната греда със страховит удар от наказателното поле.

Така Локо София временно измести ЦСКА от 4-ото място във временното класиране с актив 28 точки, с 3 повече от „червените”, които утре гостуват на Академик. Славия се свлече на 8-ото място с 23 точки.

Още снимки от мача вижте ТУК

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч