3. Локо (Сф) излезе от зоната на изпадащите след 3:2 в Монтана (ВИДЕО+СНИМКИ)

Локо (Сф) излезе от зоната на изпадащите след 3:2 в Монтана (ВИДЕО+СНИМКИ)

Домакините негодуват от съдийството на Тасков

Локо (Сф) взе важна победа при гостуването си на Монтана. Тимът на Кокала спечели с 3:2, но на играч от неговия тим бе спестен втори жълт картон при 2:1. Освен това треньорът на домакините Георги Станков се оплака от съдийско решение при втория гол на гостите от столицата.

Монтана откри още в 6-ата минута. При постепенна атака топката премина последователно през Димитър Илиев и Даниел Младенов. Крилото пусна към непокрития Венци Иванов и нападателят с техничен удар под гредата направи 1:0.

Локо (Сф) бързо изравни. Това стана в 23-ата минута, когато вратарят на Монтана Христо Иванов не се намеси убедително при центриране на Том отляво. Антонио Павлов свали топката с глава към Димитър Илиев, който с глава възстанови статуквото.

Минута по-късно бе извършена ранна първа смяна в състава на Локомотив. Цанков замени Св. Петров. Влезлият Цанков шутира малко по-късно, но не намери очертанията на вратата. Голмайсторът за домакините Венци Иванов също опита удар, но и той бе неточен.

3 минути след подновяването на играта Локо (Сф) стигна до пълен обрат. Димитър Илиев осъществи самостоятелен рейд през цялата защита на Монтана, за да изведе Антонио Павлов сам срещу вратата и нападателят само да прати топката в мрежата за 2:1.

Последва твърда игра от страна на гостите и четирима техни футболисти бяха предупредени официално – Том, Цанков, Димитър Илиев и Пеев. Реферът Таско Тасков спести и втори жълт картон за Цанков, който удари без топка Мартин Дечев, който дълго време получаваше медицинска помощ. Оказа се, че крайният бранител е с комоцио и счупен нос.

В 85-ата минута Локо (Сф) вкара трети гол и на практика сложи точка на спора. Бибишков засече с глава центриране от корнер на дебютанта в „червено-черните” редици Дани Кики.

В 87-ата минута Монтана върна един гол за 2:3. Брахими, който влезе като резерва в 73-ата минута, вкара от воле при центриране от ъглов удар от страна на друга резерва – Шоколаров.

Така Локо (Сф) изплува от опасната зона, събирайки 23 точки, с 2 повече от Ботев (Вр), който се свлече под повърхността. Монтана си е последен с 13 точки.