3. Локо (Сф) изпрати сезона с победа с 2:0 над Ботев (Пд) (ВИДЕО)

Локо (Сф) изпрати сезона с победа с 2:0 над Ботев (Пд) (ВИДЕО)

Успехът на столичните "желизничари" им донесе третата позиция в крайното класиране

Локомотив (Сф) завърши сезон 2014/2015 с победа, след като при гостуването на Ботев (Пд) успя да се наложи с 2:0. В 64-ата минута Ливраменто с далечен удар разпечата вратата на „канарчетата”, а в добавеното време резервата Велковски оформи крайното 2:0, което прати софийския тим на трета позиция във крайното класиране.

През първото полувреме и двата тима имаха на няколко пъти възможност да отбележат и единствено липсата на късмет при завършващият удар попречи резултатът да остане непроменен. В 6-ата минута Чунчуков се измъкна от бранител в червено-черно и опита с техничен удар да преодолее Митрев, който обаче успя да отклони решаващо топката в корнер.

Локомотив отвърна с бърза атака по десния фланг, Том получи топката в наказателното поле на домакините и шутира силно, но Стаховяк бе на правилното място и изби топката.

Даниел Златков успя да се пребори за трудна топка до аутлинията, от което се възползва Лазар Марин, но последва удар от малък ъгъл, който попадна в тялото на Божидар Митрев.

Секунди след положението на домакините Локомотив организира бърза контраатака , при която Йордан Тодоров бе оставен непокрит отдясно и получи топката, финтира добре Стаховяк, но ударът му бе избит от голлинията от върналия се навреме Гамаков.

След почивката Ботев търсеше повече атаката, но отбраната на гостите показа стабилна игра и „канарчетата” не успяха да застрашат реално вратата на Божидар Митрев.

В 62-ата минута неочаквано се включиха две от пръскачките на терена, заради което играта бе спряна принудително. Две минути след непредвидената почивка гостите стигнаха до откриващо попадение след грандиозна грешка в отбраната на Ботев. Иршак получи топката от Стаховяк и трябваше да изнесе топката в предни позиции, но се подхлъзна и само чукна кълбото което попадна в Ливраменто. Португалецът стреля на метри от дъгата на наказателното поле, Иршак подложи крак и отклони топката, но за нещастие в собствената си врата.

В 71-ата отново Ливраменто бе на правилната позиция, но не насочи добре топката с глава, пращайки я над вратата.

Ботев не показа най-добрата си игра и логично не успяваше да затрудни добре подредената защита на Локомотив, който от друга страна провеждаше мълниеносни контри.

Във втората минута на добавеното време резервата на гостите Велковски имаше възможност да удвои преднината на своя тим, но стреля над вратата. Минута по-късно отново той бе на правилното място, като този път не сгреши. Романов бе изведен добре отдясно и успя да стреля, въпреки че бе пресиран от двама бранители. Стаховяк плонжира и спаси мрежата си, но при добавката влизащият на скорост Велковски не сгреши, покачвайки на 2:0.

Секунди след попадението главният рефер свири краят на двубоя.