3. Локо (Сф) матира ЦСКА с гол от спорна дузпа (ВИДЕО)

Локо (Сф) матира ЦСКА с гол от спорна дузпа (ВИДЕО)

"Железничарите" надвиха "армейците" с 1:0 в реванша

Локомотив (София) победи ЦСКА с 1:0 в реванша между двата тима от четвъртфиналите на турнира за Купата на България. Мачът се игра на стадион „Българска армия”. Първият двубой завърши при нулево равенство, а след днешната победа с 1:0 „железничарите” си осигуриха място на полуфиналите на надпреварата.

Единственото попадение в днешния мач реализира Даниел Пеев от дузпа в 84-ата минута. При ситуацията обаче останаха сериозни съмнения дали нарушението, за което е отсъден 11-метровият наказателен удар, е вътре в наказателното поле или извън него.

Иначе първото по-сериозно чисто голово положение в мача бе в 23-ата минута, когато Нджонго Присо навлезе в наказателното поле и стреля, но кълбото не попадна в очертанията на вратата. В 30-ата минута Локо (София) също имаше шанс да достигне до гол - Маркиньос изпълни свободен удар от повече от 30 метра, но Томас Черни бе на мястото си и изби в корнер.

В самия край на първата част Нджонго Присо преодоля Светослав Петров, след което стреля към вратата на Локо (София), но топката не попадна в рамките на вратата.

В началните минути на второто полувреме Искрен Писаров стреля опасно към вратата на ЦСКА, но кълбото премина покрай вратата. В 51-ата минута гостите пропиляха много добра ситуация. Бранимир Костадинов бе изведен на чиста позиция, сам срещу Черни, и стреля, но вратарят на ЦСКА с върха на пръстите си изби, като топката премина покрай лявата греда и излезе в корнер.

”Армейците” отвърнаха със ситуация в 55-ата минута, когато Нджонго Присо центрира към Игнасио Варела в наказателното поле, а той успя да прокара кълбото покрай Божидар Митрев, но Николай Дюлгеров изчисти в корнер.

В 78-ата минута се стигна до един от най-спорните моменти в мача. Вратарят на ЦСКА Томас Черни фаулира Бранимир Костадинов, като останаха сериозни съмнения къде точно е извършено нарушението – вътре в наказателното поле или извън него. Първоначално реферът Калин Людмилов отсъди фаул на границата на наказателното поле, след което промени решението си и посочи бялата точка. Междувременно реферът изгони наставника на Локомотив (София) Емил Велев, а малко след това показа и жълт картон на Костадин Стоянов, който бе втори за бранителя на ЦСКА. Малко след като вдигна червен картон на Стоянов, Калин Людмилов промени решението си и отмени червения картон.

С отговорността да изпълни дузпата за Локо (София) се нагърби влезлият като резерва Даниел Пеев. Халфът стреля неспасяемо в левия ъгъл на вратата на Томас Черни и по този начин направи резултата 1:0 в полза на „железничарите”.

Мачът продължи да бъде напрегнат и до края, а в 89-ата минута Локомотив остана с 10 души, след като бе показан втори жълт картон на Бранимир Костадинов. До последния съдийски сигнал ЦСКА така и не успя да изравни резултата и по този начин Локо (София) спечели на „Българска армия” с 1:0.

Ботев (Пд) пусна билетите за мача с Левски

От клуба припомнят, че в продажба са и пакетни пропуски за трите домакинства през октомври