3. Локо (Сф) откри годината с победа в Пазарджик (ВИДЕО)

Локо (Сф) откри годината с победа в Пазарджик (ВИДЕО)

Хебър падна вкъщи след ранен гол и червен картон

Локомотив (София) започна с победа пролетния дял от футболната ни efbet Лига.

В първия мач от втория полусезон столичните „железничари“ спечелиха с 1:0 като гости на Хебър в Пазарджик.

Единственото попадение още в началото на двубоя реализира Карлос Франса, а скоро след старта на второто полувреме Архан Исуф бе изгонен и домакините останаха с човек по-малко.

Гостите откриха резултата с първата си добра атака и единствения си точен удар преди почивката.

Той дойде още в последната секунда на 5-ата минута, когато Симеон Мечев изведе Карлос Франса с хубав пас. Бразилецът напредна и със страхотен удар по диагонала в далечния удар матира вратаря на Хебър.

Домакините опитаха да отговарят и овладяха инициативата, а в 16-ата минута Ангел Бастунов получи в пеналта, направи финт и стреля, но изстрелът бе блокиран.

Последва опити на Георги Вълчев и Симеон Мечев от дистанция, а в 33-ата минута домакините пропуснаха да изравнят. Именно Вълчев бе оставен непокрит и стреля с глава, ала право в тялото на вратаря.

Така почивката дойде при минимален аванс на гостите, чиито треньор Данило Дончич трябваше да направи принудителна смяна, тъй като Симеон Мечев се контузи и вместо него се появи Стив Траоре.

Втората част, както и първата, започна лошо за Хебър след само 6 минути игра. Този път Архан Исуф бе изгонен с директен червен картон, след като задържа откъсващия се сам срещу вратаря Валентин Николов.

В 71-вата минута Хебър можеше да изравни, след като Георги Каракашев нанесе удар с глава, който мина много близо до гредата.

До края „зелените“ опитаха да вкарат попадение, но трудно създаваха чисти голови положения и в крайна сметка записаha 4-а последователна загуба за първенство.

Възпитаниците на Любослав Пенев остават с 20 точки, докато Локо Сф взе реванш за загубата си също с 0:1 от тях в София и вече има с 2 повече като измести Славия от 11-ото място в класирането преди останалите срещи от първия за годината кръг в елита.

Хебър (Пазарджик) - Локомотив (София) 0:1
0:1 Карлос Франса (5)

Стартови състави:

Хебър (Пазарджик): 1. Петър Дебърлиев (к), 13. Архан Исуф, 33. Стефан Цонков, 24. Лазар Марин, 27. Роберт Мазан, 99. Георги Каракашев, 7. Георги Вълчев, 10. Ангел Бастунов, 17. Марк-Емилио Папазов, 9. Николас Пенев, 14. Олексий Збун;

Треньор: Любослав Пенев;

Локомотив (София): 24. Александър Любенов, 4. Диме Димов, 2. Гонсало Кардосо, 44. Мики Орачев, 13. Селсо Рапосо, 26. Красимир Милошев (к), 31. Красимир Станоев, 16. Симеон Мечев, 21. Антони Иванов, 10. Валентин Николов, 11. Карлос Франса;

Треньор: Данило Дончич.

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо