3. Локо (Сф) падна минимално от шампиона на Узбекистан

Локо (Сф) падна минимално от шампиона на Узбекистан

"Железничарите" записаха второ поражение в Турция

Локомотив София загуби с 0:1 от шампиона на Узбекистан Буньодкор в поредната си контрола от лагера в Анталия, предаде "Дарик".

През първото полувреме по-настъпателни бяха узбеките, които стигнаха до седем корнера пред вратата на Митрев. При изпълненията им те търсеха двуметровия се централен нападател Тимур, който бе опазен от Бранеков. Локомотив игра организирано в защита, а вратарят Митрев направи три спасявания след далечни удари.

„Железничарите“ дебнеха на контраатаки, но стигнаха само до една възможност - още в 6-ата минута Маркиньос стреля опасно от фаул, но топката мина на сантиметри над вратата.

Бранеков единствен получи жълт картон през първата част, която се игра под лек дъжд и с подкрепата на десетина фенове на Локо Сф.
При осмия корнер в полза на узбеките, Шодиев с глава реализира за 1:0.

7 минути по-късно Трифонов уцели напречната греда след пас на Маркиньос.

В 78-а минута вратарят на Буньодкор с мъка изби в корнер удар с глава на Хаджиев. Минута по-късно Каримов от Буньодкор бе изгонен за груб фаул с право на смяна.

В 80-ата Маркиньос отново застраши вратата на узбеките от фаул, но вратарят отново спаси.

Така, въпреки натиска си, Локомотив София не успя да стигне до изравнителен гол. Белгиецът Раул получи контузия към края на мача.

Състав на Локомотив София: Митрев, Дюлгеров, Иванов, Бранеков, Хаджиев, Том, Махамат, Димитров, Маркиньос-к, Гаел, Раул

Резерви: Галев, Гаров, Матютю, Цанков, Илиев, Трифонов, Генов, Елтон, Ранжелович, Писаров